Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 

Břilice zastavily domácí dominanci. Vyhrály jindřichohradecký turnaj

Tým Slovanu Břilice vyhrál na hřišti Slovanu Jindřichův Hradec další regionální kolo turnaje E.ON Junior Cup 2005. Kromě poháru pro nejlepší celek si tak zajistil účast na krajském finálovém klání v Českých Budějovicích počátkem června, kde se bude hrát o hlavní cenu – postup na mezinárodní turnaj v Německu.

Na prvoligovém hřišti SK Dynamo České Budějovice, kde se finále uskuteční, se jindřichohradečtí borci střetnou s SK Dynamo České Budějovice, SK Čtyři Dvory České Budějovice, Slavoj Český Krumlov, Tatran Prachatice a SK Strakonice 1908. Finálovou osmičku doplní ještě vítězové táborského a píseckého turnaje.

Souboje v Jindřichově Hradci začaly v neděli v 9 hodin ráno za nepříliš fotbalového počasí. Rtuť teploměru nevyšplhala výše než na čtyři stupně, občas padaly kroupy či sněžilo. „Zima mi až tak nevadí, horší jsou ty kroupy," konstatoval brankář Sokola Jindřichův Hradec Daniel Svoboda.

Pořadatelé týmy před úvodním hvizdem rozlosovali do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým a první dva ze skupin sehrály semifinále a jejich vítězové finále. Ostatní družstva hrála o umístění. „Ve finále na sebe narazily Suchdol nad Lužnicí a Břilice. Utkání bylo dramatické a skončilo 1:0, když gól padl asi minutu před koncem,“ řekl garant jindřichohradeckého turnaje a šéftrenér mládeže Sokola Jindřichův Hradec Pavel Novák.

Třetí příčku obsadil Sokol Jindřichův Hradec A, čtvrtá byla Nová Včelnice, páté místo získali fotbalisté z Hluboké nad Vltavou, šestý byl Sokol Jindřichův Hradec B, sedmá Nová Bystřice a na posledním osmém místě skončil Tatran Lomnice nad Lužnicí. Nejlepším gólmanem byl Daniel Svoboda ze Sokolu Jindřichův Hradec A, nejlepším střelcem s devíti góly se stal Tomáš Přibyl a nejlepším hráčem byl vyhlášen Pavel Tůma (oba Břilice).

První tři kluby získaly navíc za umístění pohár a kompletní sadu dresů. Každý hráč, který se turnaje účastnil, dostal fotbalový míč od pořadatele akce, energetické společnosti E.ON, která se letos stala partnerem jihočeské kopané a podporuje i mládežnické aktivity.

Mladí fotbalisté trávili volno mezi zápasy vzhledem k chladnému počasí spíše na tribuně. Nikdo z nich si však nenechal ujít dovednostní střelbu na branku na tréninkovém hřišti. „Fotbal mě hrozně baví, je pro mě vším. Když jsem se dozvěděl o tomto turnaji, měl jsem velkou radost. S kluky jsme začali více trénovat, abychom to tu vyhráli," poznamenal Vojtěch Přikryl z Jindřichova Hradce. „Pro kluky je tato akce velkou motivací. Nejvíce se jim líbí ceny a možnost jet na turnaj do Českých Budějovic. Podávají potom dobré výkony," podtrhl význam turnaje garant akce Novák.

Konečné pořadí:
1. Slovan Břilice
2. Suchdol nad Lužnicí
3. Sokol Jindřichův Hradec A
4. Nová Včelnice
5. Hluboká nad Vltavou
6. Sokol Jindřichův Hradec B
7. Nová Bystřice
8. Tatran Lomnice nad Lužnicí

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku