Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
1.turnaj

Favorizované Dynamo nedalo soupeřům šanci

Vítězem českobudějovického kvalifikačního E.ON Junior Cupu, který proběhl v neděli 10. dubna v areálu Složiště, se stali hráči SK Dynamo České Budějovice.

Tým Dynama, který vítězstvím splnil roli favorita, si navíc vybojoval postup do finálového turnaje a bude tak bojovat o účast na mezinárodním klání v Německu. I druhý celek, SK Čtyři Dvory, se kvalifikoval do finále. Na třetím místě skončila Lokomotiva České Budějovice.

Čtvrté místo obsadila Olympie Týn nad Vltavou, páté SK Lišov, šesté SKP České Budějovice, sedmé Malše Roudné a na osmém místě skončila Slavia České Budějovice.

Kromě pohárů si první tři družstva odvezla domů i sadu dresů a všichni hráči dostali míč od organizátora akce - energetické skupiny E.ON. Jednotlivá utkání se hrála na umělce na 2x 15 minut.

„Turnaj začal v 9 hodin ráno. Před samotným začátkem jsme týmy rozlosovali do dvou skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým. První dva týmy ze skupiny postoupily do semifinále. Ostatní družstva bojovala o umístění,“ vysvětlil systém turnaje jeho hlavní garant a trenér mládeže SK Dynamo České Budějovice Daniel Ambler.

Kluby se na turnaj řádně připravovaly a většina měla vysoké cíle. „Přijeli jsme si pro pohár a postup,“ hlásil rezolutně fotbalista SK Slavia České Budějovice Jaroslav Holý.

Na hráčích byly po zápasech znát i emoce. „Mohli jsme vyhrát, kdybych proměnil mojí šanci,“ lamentoval jeden z aktérů nerozhodného zápasu SK Dynamo s SK Čtyři Dvory a vzteky odhodil láhev s pitím na zem a zmizel v šatnách.

Trenéři družstev přijeli na Složiště s cílem vyzkoušet si jarní složení týmů a porovnat síly s ostatními účastníky. „Vyhráli jsme zimní krajskou ligu a jsem zvědav, jak obstojíme venku. Zajímalo mě, zda jsou naše tréninky dostatečné a zda se můžeme srovnávat s konkurencí,“ konstatoval trenér SK Čtyři Dvory Jaromír Valenta. Jeho tým skončil druhý.

Konečné pořadí:
1. SK Dynamo České Budějovice
2. SK Čtyři Dvory
3. Loko České Budějovice
4. Olympie Týn nad Vltavou
5. SK Lišov
6. SKP České Budějovice
7. Malše Roudné
8. Slavia České Budějovice

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku