Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
5_prachatice

I v Prachaticích vyhrál domácí tým. Pohár získal Tatran

Prachatický Tatran je další mužstvo, které bude začátkem června bojovat v Českých Budějovicích o postup na mezinárodní klání v Německu. Účast ve finále si fotbalisté Tatranu zajistili vítězstvím v kvalifikačním turnaji konaném v Prachaticích.

Na turnaji bojovalo osm týmů z Prachatic a okolí. „Ve finále narazil Tatran na SK Čkyně, který ač se snažil, tak nestačil fyzicky a prohrál jednoznačně 0:6,“ přiblížil finále garant turnaje a šéftrenér mládeže místního Tatranu Karel Sláma. Třetí příčka patří opět Tatranu Prachatice, tentokrát však družstvu, za nějž hráli fotbalisté narození v roce 1996 a mladší.

„Čtvrtý skončil Šumavan Vimperk, páté Vlachovo Březí, šestý Tatran Volary. Sedmý byl Vacov a poslední místo patří FK Blaníku Strunkovice,“ dodal Sláma. Nejlepším střelcem turnaje s patnácti góly se stal Josef Boháč, nejlepším hráčem Adam Kadlec a nejlepším brankářem byl vyhlášen Radek Suchý. Všichni jsou z Tatranu Prachatice.

První tři týmy získaly kromě pohárů za umístění také kompletní sadu dresů, které jim věnovala energetická společnost E.ON. Navíc si všichni fotbalisté odnesli domů také kopací míč.

Turnaj začal v 9 hodin ráno. Pořadatelé týmy rozlosovali do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Mladí fotbalisté si čas mezi jednotlivými zápasy krátili diskusemi o utkáních, které již odehráli. Živě také hovořili o tom, jaké mají šance získat pohár.

„Jednou jsme vyhráli a jednou prohráli. Na vítězství to asi nevypadá, ale kdybychom skončili do třetího místa, byl bych spokojený," konstatoval Jan Kubíček. Nic jiného než vítězství si naopak nepřipouštěl Dominik Ješ z domácího týmu. „Pohár je náš," sebevědomě prohlásil mladý fotbalista. Oba hráči se však shodli na tom, že je fotbal baví.

Fotbalové turnaje, které se postupně uskuteční v sedmi jihočeských městech, připravila energetická společnost E.ON. Ta se letos stala oficiálním partnerem jihočeského fotbalu. Podpora práce s mládeží patří k prioritám její spolupráce s kopanou v regionu.

Konečné pořadí:
1. Tatran Prachatice 95
2. SK Čkyně
3. Tatran Prachatice 96
4. Šumavan Vimperk
5. Vlachovo Březí
6. Tatran Volary
7. Vacov
8. FK Blaník Strunkovice

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku