Pokračovat

2005_SK Dynamo

Největší fotbalové naděje hrají za SK Dynamo České Budějovice

Největší fotbalové naděje mají Jihočeši v týmu SK Dynamo České Budějovice. Potvrdilo to finále turnaje E.ON Junior Cup, které se v neděli 5. června konalo na E.ON Stadionu, kde hraje ligu A-tým SK Dynamo.

Dynamo si díky vítězství vedle získání putovního poháru navíc vybojovalo i postup na 11. ročník mezinárodního halového turnaje v německém Gilchingu, kam se vydá 19. – 20. listopadu. Účast na mezinárodním klání, které bude pro mladé fotbalisty velkým zážitkem, hradí organizátor turnaje energetická skupina E.ON.

„Za vítězství jsme velmi rádi, klukům cestu na mezinárodní klání do Německa moc přejeme,“ uvedli krátce po vítězství svého týmu trenéři Miroslav Šenkýř a Jan Klimek.

Druhé skončilo družstvo Slovanu Břilice, které s vítězem prohrálo na penalty po nerozhodném stavu 1:1. Třetí místo patřilo fotbalistům ze ZVVZ Milevsko A. Čtvrté místo obsadil SK Strakonice, páté Sokol Sezimovo Ústí, šesté FK Slavoj Český Krumlov A, na sedmém skončil tým SK Čtyři Dvory a na posledním osmém místě Tatran Prachatice.

V rámci finále turnaje byli vyhlášeni i nejlepší brankář, kterým se stala Barbora Majerová ze Sokola Sezimovo Ústí. Nejvíce gólů vstřelil Daniel Januš ze ZVVZ Milevsko (8 branek) a nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Michal Vávra z Dynama. Všichni účastníci získali hodnotné ceny od energetické skupiny E.ON, ti nejlepší pak ocenění, které chlapce velmi potěšilo. Dostali totiž dres s podpisem Tomáše Rosického.

Turnaj začal v 9 hodin ráno. Před jeho začátkem byly týmy rozlosovány do dvou skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým, vždy 2x 15 minut. První dva týmy ze skupiny postoupily do semifinále a semifináloví vítězové do finále. Ostatní družstva bojovala mezitím o umístění.

„Toto finále završilo největší turnaj pro kategorii hráčů do 10 let v Jihočeském kraji. Pro začínající fotbalisty byl skutečným zážitkem," řekl garant finálového turnaje a vedoucí střediska mládeže SK Dynamo Petr Skála.

Mladí fotbalisté se na finále turnaje E.ON Junior Cup 2005 hodně těšili. „Vyhrajeme. Musíme ale překonat našeho největšího soupeře, kterým je Dynamo,“ řekl před startem turnaje Pavel Kortus z SK Čtyři Dvory. Jeho spoluhráči Petr Volf a David Metlík ještě dodali, že by se moc rádi podívali na mezinárodní turnaj do Německa. „Chtěl bych hrát fotbal profesionálně, nejvíce asi za tým Chelsea,“ podotkl Volf.

Organizátor akce, energetická skupina E.ON, se stal v letošním roce klíčovým partnerem při podpoře mládežnického fotbalu v Jihočeském kraji. „Chceme podporovat jihočeské fotbalové kluby tak, aby bylo možné dále rozvíjet práci s mládeží,“ sdělil člen představenstva skupiny E.ON Česká republika, a. s., Karel Dietrich-Nespěšný. „Těší nás, že E.ON takto vstoupil do podpory mládeže v regionu. Pro kluky jsou podobné akce opravdovým zážitkem,“ řekl Skála.

Finálový turnaj na E.ON Stadionu završil sérii kvalifikačních turnajů, které se od 10. dubna konaly postupně ve všech jihočeských bývalých okresních městech - České Budějovice, Český Krumlov, Prachatice, Strakonice, Jindřichův Hradec, Tábor a Písek. Zúčastnilo se jich na 900 dětí. Ve finále se střetly vítězné týmy, které se kvalifikovaly z výše jmenovaných sportovních akcí. Akci si nenechali ujít ani fotbalisté Jiří Povišer a Jiří Lerch či zástupci sdružení Jihočeský fotbal.