Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 

Turnaj ve Strakonicích vyhráli domácí naděje

Domácí tým SK Strakonice 1908 se stal v neděli 1. května vítězem strakonického kvalifikačního turnaje fotbalistů do 10 let E.ON Junior Cupu. Je tak pátým klubem, který se začátkem června zúčastní finálového turnaje v Českých Budějovicích. Na klání v jihočeské metropoli se kvalifikovaly již dříve SK Dynamo České Budějovice, SK Čtyři Dvory, Slavoj Český Krumlov a Tatran Prachatice.

Turnaj ve Strakonicích začal v 9 hodin dopoledne. Organizátoři osm účastníků rozlosovali do dvou skupin, kde se střetl každý s každým. Následovaly semifinále, finále a boje o umístění. Ve finále na sebe narazily SK Strakonice 1908 a SK Vodňany DZ. „Finálový zápas byl velmi dramatický. Nejprve jsme vedli o dva góly, Vodňany nás ale dostihly. Naštěstí v závěru utkání nám to do branky začalo padat,“ komentoval garant strakonické fotbalové akce a šéftrenér mládeže SK Strakonice 1908 Jiří Slabý.

Doplnil, že na třetím místě skončil tým z Přešťovic, čtvrté místo patří TJ Blatná, pátým družstvem je SK Otava Katovice, šestým klubem Sokol Sedlice, sedmým SK Slavoj Volyně a poslední příčka patří TJ Osek. První tři týmy získaly také pohár za umístění a kompletní sadu dresů od energetické společnosti E.ON, která se letos stala partnerem jihočeské kopané a organizací tohoto turnaje podporuje mládežnické fotbalové aktivity v jižních Čechách. Také díky ní si všichni sportovci odnesli domů fotbalový míč.

Mladí fotbalisté vzali jednotlivé zápasy zodpovědně. Do duelů šli nabuzení jako správní sportovci. „Dneska musíme všechno vyhrát, tak do toho,“ povzbuzoval útočníky brankář Vodňan při zápase ve skupině s Volyní, když jeho tým vyhrával v první půli 1:0. O přestávkách mezi jednotlivými zápasy si mladí sportovci čas krátili buď dovednostní střelbou na branku, sledováním ostatních duelů nebo diskusí nad třemi poháry ve tvaru fotbalového míče pro první tři týmy.

„Zatím nám to jde velmi dobře. Jednou jsme vyhráli a jednou prohráli. Na vítězství to asi nebude, ale ostudu tu rozhodně neděláme,“ svěřil se David Ruda z Přešťovic. Ač hraje fotbal, jednou by chtěl být slavným hokejistou. „Mládí ale zasvětím fotbalu. Fandím Spartě a chci být dobrý jako Poborský,“ uvedl rezolutně. I jeho spoluhráč Jindřich Staněk, brankář Přešťovic, má svůj fotbalový vzor. „Chci chytat jako Petr Čech,“ nastínil před odchodem do kabin, kde se připravoval na další důležitý zápas skupiny.

Pořadatelé vyhlásili po finále i nejlepšího střelce turnaje, kterým se stal s devíti góly Martin Schertler z SK Strakonice 1908, nejlepšího hráče, jímž je Tomáš Janoch z SK Strakonice 1908 a nejlepšího brankáře. Tím se stal Kryštof Šejvar (TJ Blatná).

Konečné pořadí:
1. SK Strakonice 1908
2. SK Vodňany DZ
3. Přešťovice
4. TJ Blatná
5. SK Otava Katovice
6. Sokol Sedlice
7. SK Slavoj Volyně
8. TJ Osek

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku