Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 

V Českém Krumlově pokračuje turnaj fotbalových nadějí

Celkem osm fotbalových týmů dětí do 10 let z Českého Krumlova a okolí svede v neděli 17. dubna v areálu klubu Slavoj Český Krumlov boj o vítěze českokrumlovské části turnaje E.ON Junior Cup 2005.

Tým mladých fotbalistů, který nenajde v Českém Krumlově přemožitele, se kvalifikuje do finálového turnaje, který se uskuteční v neděli 5. června v Českých Budějovicích. Zde se již bude hrát o hlavní cenu - účast na mezinárodním turnaji v Německu, kterou hradí organizátor akce energetická skupina E.ON. Turnaj dále organizují VV KFS Jihočeského kraje, KM OFS Jihočeského kraje a občanské sdružení Jihočeský fotbal.

„Výběr družstev na českokrumlovské kolo jsme měli jednoduchý. V našem fotbalovém okrese hraje přebor přípravek přesně osm klubů. Tyto oddíly jsme také oslovili. Turnaje by se proto měly zúčastnit áčko i béčko FK Slavoj Český Krumlov, FC Velešín, JIP Větřní, FK Spartak Kaplice, FK Nová Ves – Brloh, Smrčina Horní Planá a FC Vltava Loučovice,“ řekl garant českokrumlovského turnaje a hlavní trenér sportovních tříd FK Slavoj Český Krumlov Vlastimil Hlásek.

Začátek akce je v 9 hodin. Pořadatelé týmy rozlosují do dvou skupin po čtyřech týmech. Ve skupinách se bude hrát systémem každý s každým. První dvě družstva postoupí do semifinále. Ze čtveřice vzejdou dva finalisté a vítěz pojede na finále do Českých Budějovic.

„Podobné turnaje jsou pro chlapce narozené po 1. lednu 1995 nesmírným zážitkem. Mohou totiž porovnat své síly s ostatními soupeři. Navíc pro mnohé vesnické kluby tento turnaj bude znamenat první vstup do malého fotbalu. E.ON pro ně připravil také občerstvení a hodnotné ceny,“ podotkl Hlásek.

Spokojenost nad pořádáním turnaje vyjádřil také místostarosta Českého Krumlova Miloš Michálek. „Je dobře, když se pořádají akce, které jsou určené dětem. Ty totiž dostanou příležitost smysluplně využít volný čas, což je v dnešní době velmi důležité,“ konstatoval Michálek.

Organizátor akce, energetická skupina E.ON, se stal v letošním roce klíčovým partnerem při podpoře mládežnického fotbalu v Jihočeském kraji. Uspořádání turnaje je důkazem, že partnerství bere vážně. „Zvláště v oblasti podpory mládeže chceme významně přispět tím, že podporujeme jihočeské fotbalové kluby tak, aby bylo možné dále rozvíjet již nyní úspěšnou práci s mládeží,“ řekl Josef Steinkogler, vedoucí marketingu společnosti E.ON Česká republika.

Turnaj má za sebou již českobudějovický fotbalový okres. Akce proběhne ještě v Prachaticích, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře a Písku. Finálový turnaj o účast na mezinárodním klání v Německu, který bude pro vítězný klub zdarma, se odehraje opět v Českých Budějovicích 5. června.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku