Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
2.turnaj_ck

Vítězství v českokrumlovském turnaji zůstalo doma

Další kvalifikační turnaj E.ON Junior Cupu, který se v neděli 17. dubna konal v areálu FK Slavoj v Českém Krumlově, vyhrál domácí tým FK Slavoj Český Krumlov A.

Chlapci z áčka Český Krumlov si svým vítězstvím vedle získání poháru navíc vybojovali i postup do červnového finálového turnaje, v němž budou bojovat o účast na mezinárodním klání v Německu. Druhé skončilo družstvo FK Slavoj Český Krumlov B a třetí místo patřilo mladým fotbalistům z FC Velešín.

Čtvrté místo obsadil FK Spartak Kaplice. Na dalších příčkách skončily FC Vltava Loučovice, JIP Větřní, FK Nová Ves – Brloh a Smrčina Horní Planá. Kromě pohárů si první tři družstva odvezla domů i kompletní sadu dresů a všichni hráči získali kopací míč od organizátora akce, energetické skupiny E.ON.

V rámci turnaje byli vyhlášeni i nejlepší brankář, střelec, hráč turnaje, nejlepší hráč každého družstva a nejmladší účastník, kterému bylo v případě českokrumlovského turnaje šest let. Fotbalovým nadějím pískali rozhodčí Antonín Petroušek, Petr Krajl a Josef Mezera.

„Tento turnaj je pro naše fotbalové naděje úžasně motivační. Řada venkovských družstev totiž ještě nikdy nic podobného nezažila. Hrálo se na dobrém trávníku a bojovalo o hodnotné ceny. Vše je profesionálně a organizačně zajištěno. Děti to hodně prožívají,“ řekl garant českokrumlovského turnaje a hlavní trenér sportovních tříd FK Slavoj Český Krumlov Vlastimil Hlásek. Českokrumlovský kvalifikační turnaj je podle něho navíc skvělou přípravou dětí před zahájením okresního přeboru přípravek. „Ten začíná přesně za týden 24. dubna a tito hráči v něm změří síly,“ upřesnil Hlásek.

Mladí fotbalisté letošní nejvýznamnější akci skutečně hodně prožívali. „Dal jsem tři góly,“ křičel po skončení zápasu svého družstva hráč z FK Spartak Kaplice Jiří Tetour. A jaká byla jeho taktika? „Útočná i obranná,“ odpověděl chlapec, který za svůj fotbalový vzor označil Tomáše Rosického. Jeho spoluhráči vyjmenovali ještě několik dalších jmen úspěšných fotbalistů, kteří jsou jim vzorem. Nechyběli Baroš, Nedvěd a Čech.

Organizátor akce, energetická společnost E.ON, se stal v letošním roce klíčovým partnerem při podpoře mládežnického fotbalu v Jihočeském kraji. Chce podporovat jihočeské fotbalové kluby tak, aby bylo možné dále rozvíjet práci s mládeží. Klání v Českém Krumlově bylo dalším ze série kvalifikačních turnajů, které se postupně konají ve všech jihočeských bývalých okresních městech. 

Konečné pořadí:
1. FK Slavoj Český Krumlov A
2. FK Slavoj Český Krumlov B
3. FC Velešín
4. FK Spartak Kaplice
5. FC Vltava Loučovice
6. JIP Větřní
7. FK Nová Ves - Brloh
8. Smrčina Horní Planá

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku