Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
tabor

Vítězství z táborského turnaje si odvezli fotbalisté ze Sezimova Ústí

Další kvalifikační turnaj fotbalistů do 10 let, který se konal v Táboře na hřišti Na Svépomoci, vyhrál tým Sokol Sezimovo Ústí. Chlapci ze Sezimova Ústí si svým vítězstvím vedle získání poháru navíc vybojovali i postup do červnového finálového turnaje, v němž budou bojovat o účast na mezinárodním klání v Německu. Druhé skončilo družstvo Lokomotivy Veselí nad Lužnicí a třetí místo patřilo fotbalistům z domácího FK Tábor A.

Čtvrté místo obsadil Spartak MAS Sezimovo Ústí, páté FK Tábor B, šesté Meteor Čekanice, na sedmém skončil tým Kavas Větrovy a na posledním osmém místě FC Bechyně. Kromě pohárů si první tři družstva odvezla domů i kompletní sadu dresů a všichni hráči získali kopací míč od organizátora akce, energetické společnosti E.ON.

V rámci turnaje byli vyhlášeni i nejlepší brankář, kterým se stala netradičně dívka – Bára Majerová ze Sokola Sezimovo Ústí. Nejlepším střelcem byl Štěpán Kuthan ze stejného klubu jako Bára a cenu pro nejlepšího hráče turnaje si odnesl Tomáš Nuhlíček z Lokomotivy Veselí nad Lužnicí.

Turnaj začal v 9 hodin ráno. Před jeho začátkem byly týmy rozlosovány do dvou skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým, vždy 2x 15 minut. První dva týmy ze skupiny postoupily do semifinále a semifináloví vítězové do finále. Ostatní družstva bojovala mezitím o umístění.

„Tento turnaj má mezi kluky obrovský ohlas a považují jej za významnou událost. Hrají o lákavé ceny a pro mnohé je to vůbec první akce podobného druhu, kde se mohou porovnat s ostatními kluby," řekl garant táborského turnaje a prezident FK Tábor Jaroslav Kozačka.

Mladí fotbalisté z Táborska E.ON Junior Cup hodně prožívali. Mezi chlapci se navíc netradičně objevilo i několik děvčat, která bojovala o vítězství s velkou vervou. „Fotbal mě baví. Hraji v útoku a kluci jsou na mě v zápasech hodní,“ řekla Martina Kučerová z klubu Větrovy. „Chtěla bych, abychom získali pohár. Už se nám to ale asi nepodaří, protože jsme první zápas prohráli,“ řekla mladá fotbalistka během dopoledních klání.

Organizátor akce, energetická společnost E.ON, se stal v letošním roce klíčovým partnerem při podpoře mládežnického fotbalu v Jihočeském kraji. Chce podporovat jihočeské fotbalové kluby tak, aby bylo možné dále rozvíjet práci s mládeží. „Jsem rád, že E.ON razantně vstoupil do podpory mládeže v regionu. Myslím, že podobné akce jsou v oblasti výchovy fotbalové mládeže hodně přínosné. Navíc jsou skvěle zorganizované,“ podotkl Kozačka.

Klání v Táboře bylo dalším ze série kvalifikačních turnajů, které se postupně konají ve všech jihočeských bývalých okresních městech a již proběhly v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, v Prachaticích, Strakonicích a Jindřichově Hradci. Následovat bude ještě fotbalové klání v Písku (22. května). Závěrečný finálový turnaj se odehraje 5. června v Českých Budějovicích a zúčastní se jej vítězné týmy, které se kvalifikovaly z výše jmenovaných sportovních akcí. 

Konečné pořadí:
1. Sokol Sezimovo Ústí
2. Loko Veselí nad Lužnicí
3. FK Tábor A
4. MAS Sezimovo Ústí
5. FK Tábor B
6. Meteor Čekanice
7. Kavas Větrovy
8. FC Bechyně

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku