Pokračovat

060409 ČB - JC06_185

Budějovické Dynamo začalo cestu za obhajobou úspěšně

České Budějovice hostily v neděli 9. dubna 2006 první ze série fotbalových turnajů desetiletých fotbalistů, jejichž organizátorem je energetická skupina E.ON. Na Složišti vyhrálo domácí Dynamo.

První krajské kolo druhého ročníku turnaje vyhrálo SK Dynamo České Budějovice, které v roce 2005 ovládlo i Velké finále.

Turnaje se dále zúčastnilo SKP České Budějovice, SK Čtyři Dvory, Loko České Budějovice, Slavia České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, Malše Roudné a SK Lišov.

Na druhém místě skončila českobudějovická Lokomotiva a třetí místo vybojovali hráči SKP České Budějovice. Fotbalové naděje těchto tří klubů obsadily i všechny individuální ocenění.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Lukáš Havel z Dynama, nejlepším brankářem se stal Aleš Pavelec z SKP a nejvíce branek dal Daniel Německý z Lokomotivy.

Skupina E.ON prostřednictvím E.ON Junior Cupu podporuje růst mladých fotbalistů nejen v jižních Čechách. Také proto věnuje kromě cen pro nejlepší týmy (míče a sady dresů) celkovému vítězi účast na mezinárodním halovém turnaji v německém Gilchingu.

Velké finále E.ON Junior Cupu bude sportovně kulturní. E.ON spolu s klubem SK Dynamo, rádiem Faktor a Budějovickým Budvarem připravuje velkou akci. Slavit se totiž bude první rok skupiny E.ON v Česku, sté výročí SK Dynamo a patnácté výročí rádia Faktor.

E.ON Junior Cup si klade za cíl, stejně jako v roce 2005, přispět k rozvoji regionu i ke zlepšení života v něm.