Pokračovat

Finále1

E.ON Junior Cup 2007 zná desátého finalistu

Hokejisté HC Znojemští Orli Ivo Kotaška, Richard Jareš a HC Mountfield České Budějovice Jan Chábera a Štěpán Hřebejk přijeli rozdat autogramy a ceny malým fotbalistům na závěrečné regionální kolo největšího fotbalového turnaje desetiletých na jihu Čech E.ON Junior Cup 2007. Poslední finalista byl schován mezi osmičkou vybraných týmů z Jindřichohradecka, které se utkaly v neděli 20. května na místním fotbalovém stadionu Slovan Jindřichův Hradec. Nejvíce se dařilo domácímu týmu, který ve finále zvítězil fotbalově 2:1 nad Tatranem Lomnice nad Lužnicí a může se tak těšit v neděli 27. května na Tréninkovém centru mládeže SK Dynamo Na Složišti na dalších devět finalistů E.ON Junior Cupu.

Zde se odehrají boje do třetího místa a vzejdou finalisté pro velké finále, které se uskuteční v rámci Dne fotbalových hvězd od 15:00 hodin na českobudějovickém E.ON Stadionu. Vítěz obdrží vedle putovního poháru i pozvání do německého Gilchingu, kde bude reprezentovat Českou republiku na E.ON Junior Cupu po boku nejlepších evropských týmů.

Všichni účastníci jindřichohradeckého turnaje obdrželi míče a první tři mužstva i sady dresů, které věnoval sponzor turnaje – energetická skupina E.ON. Ceny nejlepším předávali vedle Jana Chábery a Štěpána Hřebejka  i starosta Jindřichova Hradce – Ing. Karel Matoušek, za energetickou skupinu E.ON Tomáš Doležal a za SK Dynamo Martin Wohlgemuth.

Cenu nejlepšímu brankáři turnaje Ondřeji Valovi z Lomnice nemohl předat nikdo jiný nežli Jan Chábera. Nejlepší střelec s pětigólovým přídělem byl Martin Průcha z Břilice a nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Filip Votava z J. Hradce.

Myslelo se i na účastnice turnaje, pro které bylo nachystáno ocenění, pro které si postupně došly - Marie Šlapanská z  Nové Včelnice, Aneta Svobodová z Lomnice nad Lužnicí, Markéta Pohlodková z Popelína a Eliška Nováková z Kunžaku.