Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
2007_FK Tabor

FK Tábor vyhrál Velké finále a slaví postup na německý turnaj

Stovky diváků zavítaly v pondělí 28. května na Den fotbalových hvězd na prosluněný E.ON Stadion na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích, aby podpořily dva nejlepší týmy, které se probojovaly z okresních kol největšího fotbalového turnaje desetiletých na jihu Čech až k finálovému zápasu. E.ON Junior Cup 2007 započal svůj třetí ročník 8. dubna v Českých Budějovicích. Zavítal nejen do všech okresních měst Jihočeského kraje, ale představil se poprvé v historii i na Vysočině a Kutnohorsku. Celkem se jej zúčastnilo na 72 týmů.

Začátek tohoto týdne tak přinesl pro příznivce juniorské kopané rozuzlení, kdo bude konečným vítězem celé série. Návštěvníci pondělního klání zhlédli fotbalové umění těch nejlepších, kteří postoupili z nedělní části turnaje do finálového zápasu.

Velkého finále, které se uskutečnilo den před tím na trávnících Tréninkového centra mládeže SK Dynamo ČB Na Složišti, se zúčastnila kompletní desítka finalistů. Vítězství v základních skupinách však nezaručilo fotbalistům z Prachatic a Braníku jejich postup do finálového zápasu. O tom rozhodlo teprve semifinále, ve kterém „Husitští bojovníci“ jedinou brankou vyřadili doposud favorizovaný Braník a Písečtí uhájili nad Prachaticemi těsný výsledek 2:1.

Finálový zápas, který byl součástí Dne fotbalových hvězd, se tak opět stal jihočeskou záležitostí. Oba týmy nastoupily těsně před 15. hodinou na hrací plochu E.ON Stadionu. Hrálo se na 2x 20 minut hracího času a výsledek 2:1 nakonec stačil k rozhodnutí o celkovém vítězi E.ON Junior Cupu. Putovní pohár a šek na cestu na E.ON Junior Cup v německém Gilchingu, kde se mladíci utkají s evropskou juniorskou špičkou, si nakonec odvezli fotbalisté z Tábora.

Na E.ON Stadionu byla za účasti Michaela Fehna - předsedy představenstva E.ON Czech Holding AG a Petra Skály – vedoucího Tréninkového centra mládeže SK Dynamo ČB,  oficiálně představena E.ON Fotbalová akademie Karla Poborského. Jedná se o nový společný projekt SK Dynamo a energetické skupiny E.ON, který je určen pro nejlepší fotbalisty ve věku od 14 let do 19 let, v rámci něhož budou mít pod taktovku úspěšného fotbalisty profesionální podmínky ke svému zdokonalování.

„Něco končí, aby jiné věci mohly začít,“ těmito slovy uzavřel Karel Poborský tiskovou konferenci k představení E.ON Fotbalové akademie KP, čímž přítomné ubezpečil, že zápasem se Slavií je jeho vrcholová kariéra opravdu uzavřena.

Konečné Velkého finále E.ON Junior Cupu 2007:
1. FK Tábor
2. FC Písek 
3. Tatran Prachatice 
4. ABC Braník Praha
5. SK Čtyři Dvory České Budějovice
6. Blatná  
7. ŽĎAS Žďár nad Sázavou
8. SK Dynamo České Budějovice
9. FK Slavoj Český Krumlov
10. Sokol Jindřichův Hradec

 
005300630068007800870115011601900208022002362007_FK Tabor98439870987998879889
 
 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku