Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
banner

Největší turnaj pro mladé fotbalisty do 10 let na jihu Čech se rozrůstá

V neděli 8. dubna odstartuje třetí ročník největšího jihočeského poháru družstev mladých fotbalistů do 10 let, pořádaný energetickou skupinou E.ON. Hlavním cílem projektu E.ON Junior Cup je podpořit růst mladých fotbalových talentů. První turnaj hostí České Budějovice.

V jižních Čechách proběhne sedm kvalifikačních turnajů, které se hrají ve všech okresních městech Jihočeského kraje. „Novinkou letošního ročníku je rozšíření turnaje o oblast Vysočiny a o Kutnou Horu, kde je E.ON Junior Cup pořádán ve spolupráci s významným zákazníkem z regionu. Našim cílem v budoucnu je pořádat E.ON Junior Cup na celém distribučním území společnosti E.ON,“ řekl vedoucí marketingové komunikace E.ON Martin Dvořák.

Pro účastníky turnaje jsou opět připraveny hodnotné ceny. Každý hráč dostane fotbalový míč a mužstva, která se umístí na prvních třech místech, obdrží dresy. Ve vybraných okresních městech bude připraven doprovodný program pro rodiny s dětmi.  

Velké finále se uskuteční na fotbalovém trávníku Tréninkového centra mládeže Složiště v Českých Budějovicích. Zápas o první místo pak mladí sportovci odehrají na E.ON Stadionu před posledním prvoligovým utkáním mezi SK Dynamo a SK Slavia Praha.

Vítězné družstvo obdrží kromě putovního poháru také možnost postoupit na mezinárodní turnaj E.ON Junior Cup v německém Gilchingu. Účast na mezinárodním klání je pro mladé fotbalisty nejen velkým zážitkem, ale i cennou sportovní zkušeností.

Vítěz loňského ročníku FC Písek se umístil na turnaji v Gilchingu na celkovém 12. místě, kdy měl možnost porovnat své síly s kluby jako jsou FC Bayern Mnichov, 1. FC Köln či BV.Borussia Dortmund. „Byl to zážitek na celý život,“ konstatoval po příjezdu obránce týmu FC Písek.

Energetická společnost E.ON doufá, že takových zážitků přinese mladým fotbalistům mnohem více.

E.ON Junior Cup 2007:
8. duben 2007: České Budějovice – TCM Složiště         
15. duben 2007: Český Krumlov
22. duben 2007: Prachatice
29. duben 2007: Strakonice
1. květen 2007: Jihlava
6. květen 2007: Písek
8. květen 2007: Kutná Hora
13. květen 2007: Tábor
20. květen 2007: Jindřichův Hradec
27. květen 2007: Velké finále – E.ON Stadion České Budějovice
Časy vždy: 9,00 – 17,00 hod.

Seznam účastníků turnaje v Českých Budějovicích: (SCM Složiště):
SK Dynamo České Budějovice
SKP České Budějovice
SK Čtyři Dvory
Lokomotiva České Budějovice
Malše Roudné
Hluboká nad Vltavou
SK Dobrá Voda
FK Olympia Týn nad Vltavou

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku