Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
files

E.ON City Cup pokračuje i přes prázdniny

Fotbalová část projektu E.ON City Cup je sice u konce, ale sbírání bodů tímto nekončí! Právě dnes startuje druhá část, ve které žáci základních škol mohou získávat další body prostřednictvím spolupráce s Fitkontem. Od září pak bude spuštěn formulář pro nahrávání energeticky šetrných projektů.

V období dubna, května a června mohly školy soutěžit v E.ON City Cupu ve fotbalové části a již je tak známé průběžné pořadí. Tímto ale soutěž nekončí, protože sbírání bodů pokračuje i přes léto a v novém školním roce.

Od 1. července je spuštěna druhá část Prázdniny s E.ON na Fitkontu, kde za svou školu soutěží jednotlivci, tj. žáci dané základní školy bez rozdílu věku. Hrát mohou všichni od 1. do 9. třídy, včetně žáků 9. tříd, kteří již ukončili povinnou školní docházku k 30. 6. 2014.

V soutěži je hodnocena aktivita dle pravidel fungování portálu www.fitkonto.cz.

Pravidla pro načítání bodů do celkového hodnocení škol, které se zúčastnily Školního fotbalového turnaje, jsou následující (každý zúčastněný žák získává body za danou aktivitu):

-   vstup do deníku pohybových aktivit (sekce „Můj pohyb“ na portálu www.fitkonto.cz.) - 1 bod za každý vyplněný den v době trvání letních školních prázdnin,

-   sekce „Moje jídlo“ na portálu www.fitkonto.cz - 10 bodů za vstup během letních školních prázdnin, přičemž vstupem se rozumí alespoň jeden záznam

-   soutěžní otázka - 10 bodů za každou správně zodpovězenou otázku. Otázky budou vědomostního charakteru s výběrem jedné správné odpovědi z nabídnutých možností)

Jeden žák může získat maximálně 162 bodů.

Hodnocení soutěže Prázdniny s E.ON na Fitkontu - celkový počet získaných bodů jednotlivců se následně přepočte:

Suma bodového hodnocení jednotlivých žáků školy/počet žáků ve škole (údaj uvedený školou pro školní rok 2013/2014), do které žák dochází x 10.

Výsledný počet bodů se zaokrouhluje na celé číslo. Tyto body jsou přičteny na účet školy k bodům za Školní fotbalové turnaje. Maximální bodový zisk z této soutěže je tak 1 620 bodů.

Prázdniny s E.ON na Fitkontu končí 31. srpna a od prvního září pak bude spuštěna poslední třetí fáze - Hledání energeticky úsporných opatření, která bude probíhat do 31. října 2014.

Principem tohoto soutěžního úkolu je hledání již zrealizovaných energeticky úsporných opatření ve svém okolí. Jde především o nová, zajímavá a netradiční řešení.

Do soutěže nebudou započítávána tato řešení:
1)       zateplení fasády
2)       výměna oken
3)       fotovoltaické panely,
4)       solární ohřev vody,
5)       tepelná čerpadla,
6)       úsporné světelné zdroje.

To jsou všechno důležitá, ale dnes běžná, opatření. Za inovativní řešení však může být považováno takové řešení, které využívá některé z výše uvedených opatření, pokud jej využívá neobvyklým, zajímavým nebo netradičním způsobem.

Za svou školu soutěží jednotlivci, tj. žáci dané základní školy bez rozdílu věku. Hrát mohou všichni od 1. do 9. třídy aktuálního školního roku 2014/2015. Jednotlivci současně soutěží i za třídu, kterou navštěvují.

Jednotliví soutěžící budou nahrávat své tipy do internetové aplikace na stránce www.eonrodinnyfotbalek.cz. 

Každé zdokumentované energeticky úsporné opatření může být zařazeno do soutěže pouze 1x. Pokud bude nahráno vícekrát, body získává soutěžící, který ho nahrál výše uvedeným způsobem jako první.

Podrobná pravidla pro E.ON City Cup budou vystavena na www.eonrodinnyfotbalek.cz do 30. 7. 2014.

Plakát k druhé a třetí části City Cupu naleznete zde.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku