Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
2000x2000-1404800250-ect

Historické úspěchy E.ON Czech Teamu

E.ON Kinder Cup v rumunském Targu Mureš:
Rok 2013:  3.místo 

Ohlédnutí za úspěšným tažením E.ON Czech Teamu v roce 2013

V pondělí 2. září 2013 odjel E.ON Czech Team, který byl složen z absolventů E.ON Fotbalové školy, do rumunského Targu Mureš na turnaj E.ON Kinder Cup 2013. Z šestnácti týmů skončil český výběr v kategorii 2003 třetí.

Po příjezdu absolvovali hráči lehký odpolední trénink, následovala večeře a procházka městem. Turnaj začal další den boji v základní skupině. V ní Češi porazili Viitorul Focsani 5:0, Athletic Bradul 3:0 a podlehli ACS Kinder Mureš 0:1. Do čtvrtfinále postoupili z druhé pozice.

Ve čtvrtfinále se rozhodovalo o možnosti hrát o medaile. E.ON Czech Team narazil na tým Stars Brailu, který měl ve své skupině tři výhry při skóre 17:2. Hráči E.ON Czech Teamu na favorita vlétli a po výhře 4:0 postoupili do semifinále. V něm se utkali s ACS Tampa Brašov.

Bohužel českému týmu nevyšel úvod zápasu a již ve čtvrté minutě prohrával 0:2. Mladí fotbalisté o postup do finále ještě zabojovali, ale nakonec Brašovu podlehli 1:3.

Smutek po prohře ale opadl v dalším utkání. V boji o třetí místo Češi porazili akademii Gheorghe Hagiho 5:0. „Pro hráče šlo o obrovskou zkušenost. Ve svých týmech jsou lídři, ale tady museli převzít jiné role. Hra nebyla postavena na nich, ale na kolektivu, pro který musel každý hráč pracovat. Jsem rád, že se nám to nakonec podařilo prosadit,“ uvedl hlavní trenér Tomáš Maruška.

Účastníci turnaje odjeli z Rumunska s mnoha zážitky, mezi které patřilo i setkání s místní fotbalovou ikonou Gheorghem Hagim.

Sestava E.ON Czech Teamu:
Tomáš Vošmera (FC Velké Meziříčí), Michal Fatěna (RSM Hodonín), Filip Borúfka 1. FC Slovácko), Christophe Kabongo (AC Sparta Praha), Tomáš Chodura (1.FC Slovácko), Jaroslav Saňák (SK Sigma Olomouc), Václav Herink (SK Slavia Praha), Filip Horský (FC MAS Táborsko), Jan Hřivnáč (SK Sigma Olomouc), Matyáš Benák (FC Hradec Králové), Martin Saidl (FC Hradec Králové), Lukáš Bareš (SK Slavia Praha). Trenéři: Tomáš Maruška. Václav Hrabík.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku