Pokračovat

DSC_2951

Foto a video: Češi vybojovali na E.ON Kinder Cupu 6. a 9. místo

Rumunský turnaj E.ON Kinder Cup, kterého se v roce 2014 zúčastnily dva E.ON Czech Teamy, skončil pro české barvy nezdarem. Cíl v podobě medaile zůstal jenom snem.

Závěrečný hrací den čekal na výběr ročníku 2002 tým InterStar Sibiu. Hráči narození v roce 2004 se utkali s FK Athletic Gurghiu. „Oba poslední zápasy jsme chtěli vyhrát a alespoň částečně si vynahradit zklamání z předchozího dne,“ uvedl člen výpravy Michal Heřman z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

Vyhrát ale dokázal jen výběr 2004, který porazil Gurghiu až po penaltovém rozstřelu. V základní hrací době skončil zápas 0:0. „Na penalty jsme vyhráli 2:1. Jednu střelu chytil brankář Tomáš Mrosko a další střelu poslal soupeř vedle tyče. Za nás se prosadili Štěpán Beran a Šimon Kolář,“ dodal trenér Josef Kolář.

O dva roky starší hráči odehráli na turnaji další zápas, ve kterém byli lepší, měli více ze hry, ale góly dával soupeř. Se Sibiu prohráli 1:3, a to i přes fakt, že poměr střel na branku byl 13:3.

Statistiky – kategorie 2002:
7. zápas, o 5. místo: E.ON Czech Team – InterStar Sibiu 1:3. Branka: 46. Rataj. Poločas: 0:1. Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 7:5. Fauly: 10:6. Bez karet. Ofsajdy: 1:0. Rohy: 4:4.

Kategorie 2004:
6. zápas, o. 9. místo: E.ON Czech Team –Athletic Gurghiu 1:0 po penaltách. Penaltu proměnili: Beran, Kolář. Neproměnil: Zapletal. Poločas: 0:0. Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 5:4. Fauly: 5:5. Bez karet. Ofsajdy: 0:0. Rohy: 1:3.