Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
IMG_3676

E.ON Fotbalová škola zakončila první turnus a už vyhlíží další

V sobotu 12. července byla v odpoledních hodinách slavnostně ukončena E.ON Fotbalová škola pro jedenáctileté hráče. Týdenního kempu v Třeboni se zúčastnilo 22 fotbalistů, kteří absolvovali nabitý nejen sportovní program.

Prvního dne se zúčastnil také patron a bývalý obávaný kanonýr Jan Koller: „Nemám rád děti, co sedí jen u počítače. Jsem velký fanoušek sportovních projektů a jsem rád, že mohu být patron E.ON Fotbalové školy,“ uvedl na úvod Koller, se kterým hráči získali společné fotky. Koller je s 55 góly historicky nejlepší střelec české A-reprezentace. Tolik branek nastřílel během 91 zápasů.

Pravidlem pro každý den byla lekce angličtiny a němčiny z fotbalového prostředí. Kromě fotbalových tréninků se hráči postupně dostali i na jiné sporty jako tenis, minigolf, nohejbal a florbal.

V rámci školy byly sehrány i dva přátelské zápasy - s Letní fotbalovou školou 2002 a Fotbalovou školou Karla Poborského. „V těchto duelech nešlo o výsledky, ale o další poznání kluků, ze kterého jsme dělali celkové individuální hodnocení každého hráče,“ uvedl hlavní organizátor Václav Hrabík.

Týden dále vyplnily aktivity jako návštěvy bazénového komplexu lázní Aurora nebo fotbálek a volejbal v E.ON Beach aréně, která disponuje vyhřívaným pískem. „Samozřejmě jsme přes týden dělali různé individuální i týmové soutěže, které byly vyhodnoceny při slavnostním zakončení školy,“ dodal Hrabík. „Dále nechyběla specializovaná přednáška o zdravé výživě a zdravém životním stylu nebo výlety po Třeboni a do Hluboké nad Vltavou.“

První turnus E.ON Fotbalové školy zakončilo předávání certifikátů, které jsou spolu s profily hráčů k nahlédnutí na této stránce. Z hráčů se v průběhu dalších dní udělá výběr pro turnaj E.ON Kinder Cup, který se na přelomu srpna a září koná v rumunském Targu Mureš. „I z druhého turnusu se bude dělat E.ON Czech Team. Do Rumunska letos vyšleme dva týmy,“ upřesňuje Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

E.ON Fotbalová škola pro hráče narozené v roce 2004 začne v neděli 20. července a na zahájení přijede Patrik Berger. „Tohoto turnusu se zúčastní přes 40 nadaných fotbalistů,“ dodává Pagač. Po slavnostním zahájení bude společný trénink a focení hráčů s Patrikem Bergerem na UMT v Třeboni.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku