Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
fs1

E.ON Fotbalovou školu zahájil Jan Koller. Ve hře je nominace do Rumunska

Sportovní areál v Třeboni nedaleko lázní Aurora hostí v termínu 6. – 12. července účastníky druhého ročníku E.ON Fotbalové školy. „Jako první si týdenní kemp užijí hráči narození v roce 2003,“ upřesňuje Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON. Úvodní den zpestřila účast bývalého obávaného kanonýra Jana Kollera.

Kluci a holky si po slavnostním zahájení vyzkoušeli jaké to je pózovat před profesionálním fotografem, díky čemuž získali exkluzivní společnou fotku s Janem Kollerem, který je s 55 góly historicky nejlepší střelec české A-reprezentace. Branky nastřílel během 91 zápasů. Následoval hodinu a půl dlouhý trénink.

 „Nemám rád děti, co sedí jen u počítače. Jsem velký fanoušek sportovních projektů a jsem rád, že mohu být patron E.ON Fotbalové školy. Když mi bylo 10 let, tak jsme s klukama byli pořád na hřišti,“ uvedl Koller, který žije ve Francii, ale na jih Čech se často vydává. „Když mi to vyjde, tak si chodím zakopat za Smetanovu Lhotu nebo hraji tenis a plážový fotbal.“

První den školy navštívil také předseda představenstva E.ON Czech Holding Michael Fehn, který si s dětmi zatrénoval a poté vyučoval lekci německého jazyka: „Fotbalová škola je velmi nádherná záležitost a pro mě jde o další srdeční věc.“ Koller i Fehn se do dne zapojili aktivně a s hráči absolvovali celý trénink ve velkém horku.

Na závěr tréninku došlo i k sázce mezi Honzou a hráči. „Kluci si chtěli na Honzu kopnout penalty, tak jsme udělali soutěž, kdo bude úspěšnější. Hrálo se o dělání kotrmelců,“ řekl šéftrenér Tomáš Maruška. A kdo vyhrál? S třinácti chycenými penaltami z 25 střel se radoval bývalý hráč Dortmundu.

V dalších dnech se mohou mladí fotbalisté těšit na specializované tréninky pod vedením šéftrenéra školy a držitele licence UEFA PRO Tomáše Marušky, další sportovní i kulturní aktivity, pokračování výuky anglických a německých fotbalových slovíček či plážový fotbálek a využívání místních lázní.

„I letos z vybraných hráčů sestavíme E.ON Czech Team, který na přelomu srpna a září odjede na turnaj do Rumunska. Šanci získat nominaci mají všichni a je jen na nich, jak budou v rámci školy šikovní a pracovití,“ dodal Pagač.

Druhý turnus, do kterého zasáhnou desetileté naděje, začne opět v Třeboni v neděli 20. července.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku