Pokračovat

2002_2004

E.ON Kinder Cup se českým týmům nepovedl. Medaile zůstala daleko

Dva výběry z letní E.ON Fotbalové školy se vydaly na konci srpna do rumunského Targu Mureš na turnaj E.ON Kinder Cup. V nominaci byli hráči narození v roce 2002 a 2004.

Dva výběry z letní E.ON Fotbalové školy se vydaly na konci srpna do rumunského Targu Mureš na turnaj E.ON Kinder Cup. V nominaci byli hráči narození v roce 2002 a 2004.

Cíle před turnajem byly pro oba týmy stejné. „Do Rumunska jsme jeli pro medaile,“ uvedl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON. „V roce 2013 jsme přivezli bronz a toto umístění jsme chtěli vylepšit. Navíc, když jsme nominovali dva týmy.“ To se ale nepodařilo. Tým 2002 skončil na 6. místě, výběr 2004 vybojoval 9. příčku.

E.ON Czech Team 2004 hrál v konkurenci dalších 14 týmů. Kategorie byla rozdělená na tři skupiny po pěti s tím, že do čtvrtfinále postupovaly dva nejlepší týmy z každé skupiny a dva nejlepší kluby na třetích místech.

Po prohře s Athletic Kids Gurghiu 1:2, remíze s SC Comstar Vaslui 2:2, porážce s Brašovem 1:3 a výhře nad Sperantou Targu Mureš 4:1 skončili Češi na čtvrtém místě. Místo postupu tak následovalo zklamání a boje o konečné 9. – 12. místo. V nich český výběr zdolal ACS Targu Mureš 3:2 a v posledním utkání narazil opět na Gurghiu, které zdolal až na penalty 1:0.

„Turnaj se mi líbil a jsem rád, že jsme jeli do ciziny. Utkali jsme se s neznámými týmy. Rozdíl mezi českým fotbalem a rumunským moc nevidím. Možná jsme byli lepší v kombinaci. Jsme ale zklamaní, turnaj jsem chtěl vyhrát. Nejvíce mě mrzí hned první zápas,“ uvedl obránce Lukáš Prokop.

E.ON Czech Team 2002 si vedl v konkurenci 19 týmů lépe. Základní skupinu vyhrál, když porazil Sperantu Targu Mureš 13:1, Viitorul Ungheni 4:1, Initial Bukurešť 5:1 a remizoval s Tampou Brašov 2:2. Ve čtvrtfinále ale medailové sny rychle skončily. Již ve třetí minutě po chybě brankáře šel soupeř do vedení a po proměněné penaltě ze sedmé minuty byl postup hodně daleko.

Až po poločase Češi využili své převahy a gólem Holoubka 18 minut před koncem zápas zdramatizovali. Závěrečný tlak ale kýžené srovnání nepřinesl. V nadstavbě o konečné 5. – 8. místo přišla nejprve výhra 9:1 nad domácím ACS Targu Mureš a poté porážka s InterStar Sibiu 1:3.

„Mrzí mě, že jsme na medaili nedosáhli. Snažili jsme se hrát kombinační fotbal, což se nám i dařilo. Rumuni hráli často jen nakopávané balony. Zklamání po prohraném čtvrtfinále bylo obrovské a na poslední utkání o 5. místo jsme se již nedokázali tak soustředit,“ řekl levý záložník Daniel Langhammer.

„Turnaj ukázal sílu našich týmů především v individuálních dovednostech. Postrádal naopak větší kolektivní pojetí, což se projevilo především po obdržených laciných brankách. Několikrát jsme je soupeři doslova darovali,“ řekl za oba týmy trenér Karel Ondráček.

Kompletní fotogalerie a videogalerie:

Fotogalerie týmu ECT 2002 zde.
Fotogalerie týmu ECT 2004 zde.

Videogalerie týmu ECT 2002 naleznete zde.
Videogalerie týmu ECT 2004 naleznete zde.

Výsledky a statistiky – E.ON Czech Team 2002:

1. zápas: E.ON Czech Team – Speranta Targu Mureš 13:1. Branky: 4., 6. a 22. Ondráček, 8. a 28. Holoubek, 11. a 36. Rataj, 27. a 33. Horský, 2. Polanský, 18. vlastní, 40. Rešl. Poločas: 7:0. Střely na branku: 19:2. Střely mimo:10:1. Fauly: 3:4. Ofsajdy: 1:0. Rohy: 9:0.

2. zápas: E.ON Czech Team – Viitorul Ungheni 4:1. Branky: 22. Horský, 29. Rataj, 40. Langhammer, 40. Bastl. Poločas: 1:0. Střely na branku: 12:2. Střely mimo: 3:2. Fauly: 5:4. Ofsajdy: 0:0. Rohy: 5:0.

3. zápas: E.ON Czech Team – Initial Bukurešť 5:1. Branky: 9. a 42. Polanský, 9. Holoubek, 26. Langhammer, 39. Ondráček. Poločas: 2:1. Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 12:2. Fauly: 7:8. Ofsajdy: 1:0. Rohy: 7:1.

4. zápas: E.ON Czech Team – Tampa Brašov 2:2. Branky: 22. Ondráček, 34. Langhammer. Poločas: 0:1. Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:5. Fauly: 9:9. ŽK: 2:3 (19. Horský, 38. Cízler). ČK: 0:1. Ofsajdy: 1:0. Rohy: 8:6.

5. zápas, čtvrtfinále: E.ON Czech Team – ACS Kinder Targu Mureš 1:2. Branka: 32. Holoubek. Poločas: 0:2. Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 11:1. Fauly: 3:6. Ofsajdy: 2:0. Rohy: 4:2.

6. zápas, o 5. – 8. místo: E.ON Czech Team – ACS Kinder Targu Mureš 2003 9:1. Branky: 2., 6. a 9. Rataj, 17. a 20. Bastl, 40. a 43. Rešl, 24. Brabec, 30. Pravda. Poločas: 5:1. Střely na branku: 15:3. Střely mimo: 12:2. Fauly: 2:4.Ofsajdy: 2:0. Rohy: 10:2.

7. zápas, o 5. místo: E.ON Czech Team – InterStar Sibiu 1:3. Branka: 46. Rataj. Poločas: 0:1. Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 7:5. Fauly: 10:6. Bez karet. Ofsajdy: 1:0. Rohy: 4:4.

Sestava E.ON Czech Teamu 2002: David Holoubek, Filip Janota, Tomáš Ondráček, David Pravda, Jan Rataj, Jan Rešl, Jan Vítovec, Robin Polanský, Václav Cízler, Filip Horský, Jan Brabec, Daniel Langhammer, Libor Bastl. Trenéři: Karel Ondráček, Josef Holub.

E.ON Czech Team 2004:

1. zápas: E.ON Czech Team – Atletic Kids Gurghiu 1:2. Branka: 32. Beran. Poločas: 0:2. Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 4:5. Fauly: 3:1. Ofsajdy: 4:0. Rohy: 5:0.

2. zápas: E.ON Czech Team – Sporting Club Comstar Vaslui 2:2. Branky: 12. Radba, 40. Beran. Poločas: 1:1. Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 2:5. Fauly: 3:1. ČK: 1:0 (20. Šmahel).  Ofsajdy: 2:0. Rohy: 4:6.

3. zápas: E.ON Czech Team – ACS Tampa Brašov 1:3. Branka: 6. Zapletal. Poločas: 1:1. Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:3. Fauly: 2:5. Ofsajdy: 3:1. Rohy: 2:2.

4. zápas: E.ON Czech Team – Speranta Targu Mureš 4:1. Branky: 9. a 26. Beran, 34. Šmahel, 35. Prokop. Poločas: 1:1. Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 8:3. Fauly: 8:6. Ofsajdy: 1:0. Rohy: 7:3.

5. zápas, o. 9. – 12. místo: E.ON Czech Team – ACS Targu Mureš 3:2. Branky: 2. a 12. Beran, 22. Kožnar. Poločas: 2:1. Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 2:3. Fauly: 0:3. Ofsajdy: 2:0. Rohy: 3:4.

6. zápas, o. 9. místo: E.ON Czech Team –Athletic Gurghiu 1:0 po penaltách. Penaltu proměnili: Beran, Kolář. Neproměnil: Zapletal. Poločas: 0:0. Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 5:4. Fauly: 5:5. Bez karet. Ofsajdy: 0:0. Rohy: 1:3.

Sestava E.ON Czech Teamu 2002: Štěpán Beran, Šimon Kolář, Adam Zapletal, Tomáš Mrosko, Filip Netolický, Martin Kožnar, Ondřej Sedláček, Miroslav Solnička, Ladislav Šmahel, Lukáš Prokop, Adam Radba. Trenéři: Viktor Porth, Josef Kolář.