Pokračovat

DSC06631

Foto a video: E.ON Kinder Cup začal s rozdílnými výsledky

První den na turnaji E.ON Kinder Cup měli hráči obou týmů hodně nabitý. Kluci museli zvládnout dva zápasy a brzké vstávání po dlouhé cestě. Kategorie 2002 vyhrála obě utkání, výběr 2004 uhrál jeden bod.

V prvním utkání dne se E.ON Czech Team 2002 utkal s domácí Sperantou Targu Mureš a po jednoznačném průběhu vyhrál 13:1. „Na úvod to bylo jednoduché utkání. Všechny činnosti jsme měli na vyšší úrovni než soupeř. Výsledek odpovídá průběhu utkání,“ uvedl trenér Karel Ondráček.

Odpolední zápas byl jiný. Viitorul Ungheni hrál dobře a ještě 10 minut před koncem vedli Češi jen o jednu branku. Dva rychlé góly Daniela Langhammera a Libora Bastla ale odpor fyzicky zdatného soupeře zastavily. E.ON Czech Team díky tomu vyhrál 4:1. „Soupeř ukázal sílu, my hráli naivně. Pouštěli jsme se zbytečně do osobních soubojů. Naštěstí se prokázala individuální kvalita a zápas dopadl v náš prospěch,“ řekl trenér Josef Holub.

V kategorii 2004 se E.ON Czech Teamu příliš nedařilo. V prvním utkání s Atletic Kids Gurghiu udělali kluci dvě zbytečné chyby a po poločase tak prohrávali 0:2. Gól Štěpána Berana sice znamenal snížení a drama, ale na víc než nastřelenou tyč to už nebylo. „Katastrofa. První zápas nám nevyšel. Nic jsme neukázali. Za zmínku stojí až posledních 10 minut,“ uvedl trenér Viktor Porth.

Ve druhém zápase se výběr 2004 utkal s týmem Sporting Club Comstar Vaslui. Kluci zahráli zcela jinak a byli lepším týmem. Gólem Adama Radby šli ve 12. minutě do vedení a měli i v dalších minutách šance. Ty ale neproměnili a tak přišel trest umocněný špatným rozhodnutím sudího. V poslední minutě první půle utekl Ladislavu Šmahelovi útočník soupeře, Láďa před vápnem zatáhl za záchrannou brzdu a faulem šanci soupeře zastavil.

Rozhodčí sáhl oprávněně pro červenou kartu a hráče vyloučil. K údivu všech ale ukázal na značku pokutového kopu, ze kterého Vaslui vyrovnala. „Po utkání za námi přišel ředitel turnaje a omluvil se, že to penalta opravdu nebyla,“ řekl člen realizačního týmu Michal Heřman. Nicméně kluci museli celý druhý poločas odehrát v oslabení, čehož Vaslui využila ve 29. minutě, kdy dala druhý gól.

Český tým se ale nevzdal a i v šesti hráčích bojoval. V poslední minutě šel ze hry po chytrém tahu trenéra brankář a po hokejovém stylu se hrála power play. Doslova v poslední sekundě se uvolnil Štěpán Beran a střelou pod břevno srovnal na konečných 2:2. „Byl to dramatický zápas. Řekl bych nešťastné utkání s dobrým koncem. Jsem rád, že jsme se dokázali postavit na nohy a zápas zremizovat. Celý druhý poločas jsme hráli v šesti a kluky chci za bojovnost pochválit,“ dodal Porth.

Do dalšího dne jdou oba týmy s cílem postoupit ze základní skupiny. Tým 2002 má před sebou dva těžké zápasy, ve kterých musí potvrdit bodový zisk z prvního dne. Kluci 2004 musí v dopoledním utkání porazit Brašov, aby mohli pro odpolední duel propočítávat postupovou matematiku.

Statistiky – kategorie 2002:
1. zápas: E.ON Czech Team – Speranta Targu Mureš 13:1.
Branky: 4., 6. a 22. Ondráček, 8. a 28. Holoubek, 11. a 36. Rataj, 27. a 33. Horský, 2. Polanský, 18. vlastní, 40. Rešl. Poločas: 7:0. Střely na branku: 19:2. Střely mimo: 10:1. Fauly: 3:4. Ofsajdy: 1:0. Rohy: 9:0.

2. zápas: E.ON Czech Team – Viitorul Ungheni 4:1. Branky: 22. Horský, 29. Rataj, 40. Langhammer, 40. Bastl. Poločas: 1:0. Střely na branku: 12:2. Střely mimo: 3:2. Fauly: 5:4. Ofsajdy: 0:0. Rohy: 5:0.

Kategorie 2004:
1. zápas: E.ON Czech Team – Atletic Kids Gurghiu 1:2. Branka: 32. Beran. Poločas: 0:2. Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 4:5. Fauly: 3:1. Ofsajdy: 4:0. Rohy: 5:0.

2. zápas: E.ON Czech Team – Sporting Club Comstar Vaslui 2:2. Branky: 12. Radba, 40. Beran. Poločas: 1:1. Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 2:5. Fauly: 3:1. ČK: 1:0 (20. Šmahel).  Ofsajdy: 2:0. Rohy: 4:6.