Pokračovat

DSC_0447

Foto a video: Třetí den na E.ON Kinder Cupu přinesl zklamání. Výběr 2002 přes čtvrtfinále neprošel

S přáním potvrdit dobré výkony ze základní skupiny a postoupit do semifinále šel výběr 2002 do dopoledního čtvrtfinálového zápasu s ACS Kinder Targu Mureš. Kvůli špatnému začátku ale prohrál 1:2. E.ON Czech Team 2004 hrál jeden zápas v nadstavbě o 9. – 12. místo a porazil ASA Targu Mureš 3:2.

Čtyřky odehrály vyrovnané utkání, ve kterém po boji porazily tým ASA Targu Mureš o jednu branku. Poslední den turnaje tak budou hrát s Atletic Kids Gurghiu o konečné 9. místo. „V zápase jsme byli jasně lepší i přes to, že někteří hráči nepodali optimální výkon. Kdybychom hráli každý zápas jako tento, tak jsme hráli o bednu,“ uvedl trenér Viktor Porth.

Výběr 2002 čekaly předposlední den dva zápasy. Podle výsledku čtvrtfinálového boje se odpoledne mělo hrát buď o umístění, nebo semifinále. Bohužel po prohře s ACS Kinder Targu Mureš platila první varianta. Soupeř dal první branku po velké chybě brankáře Cízlera, kterému po centru vypadl míč z rukavic, a druhý gól z penalty za zbytečný faul Langhammera. Ve druhé půli český tým jen snížil po trefě Holoubka.

Na špatném začátku utkání se možná podepsala i nucená zastávka od rumunské celní správy, která při cestě na utkání zastavila autobus a čtvrt hodiny kontrolovala doklady. Kvůli tomu hráči měli na rozcvičku jen 9 minut.

„Výsledek zápasu neodpovídá průběhu utkání. Srazily nás dva brzké a nešťastné góly v úvodu utkání. Soupeř pak bránil a i přes velkou střeleckou převahu jsme srovnat nedokázali. Musím uznat, že defenziva soupeře byla ale opravdu velmi dobrá,“ zhodnotil zápas trenér Karel Ondráček.

V odpoledním utkání tak na český tým čekal zápas s ACS Kinder Targu Mureš 2003. Po jednoznačném průběhu vyhrál E.ON Czech Team 9:1 a postoupil do závěrečného boje o konečné 5. místo. „Byla to otázka skóre. Zápas byl jednoznačný. Soupeře jsme přehráli jak po fyzické, tak i herní stránce,“ dodal Ondráček.

Poslední hrací den se tým 2004 utká s Gurghiu o 9. místo. Hrát se bude od 8:40 SEČ. Výběr 2002 čeká od 10:00 SEČ zápas o 5. místo.

Statistiky – kategorie 2002:
5. zápas, čtvrtfinále: E.ON Czech Team – ACS Kinder Targu Mureš 1:2. Branka: 32. Holoubek. Poločas: 0:2. Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 11:1. Fauly: 3:6. Ofsajdy: 2:0. Rohy: 4:2.
6. zápas, o 5. – 8. místo: E.ON Czech Team – ACS Kinder Targu Mureš 2003 9:1. Branky: 2., 6. a 9. Rataj, 17. a 20. Bastl, 40. a 43. Rešl, 24. Brabec, 30. Pravda. Poločas: 5:1. Střely na branku: 15:3. Střely mimo: 12:2. Fauly: 2:4. Ofsajdy: 2:0. Rohy: 10:2.

Kategorie 2004:
5. zápas, o. 9. – 12. místo: E.ON Czech Team – ACS Targu Mureš 3:2. Branky: 2. a 12. Beran, 22. Kožnar. Poločas: 2:1. Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 2:3. Fauly: 0:3. Ofsajdy: 2:0. Rohy: 3:4.