Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
ejc16

E.ON Junior Cup slaví 10. narozeniny a bude rekordní

Desítka - to je číslo, které provází letošní ročník E.ON Junior Cup. Věková hranice hráčů, kteří nastoupí do letošního turnaje E.ON Junior Cup je deset let. Deset let je ale i výročí, které v roce 2014 oslaví největší turnaj fotbalových nadějí v této věkové kategorii. Odehraje se celkem deset krajských kol v rámci celé České republiky a vzejde z nich deset nejlepších hráčů, kteří se mohou těšit na týdenní pobyt v E.ON Fotbalové škole.

„Historicky první regionální kolo E.ON Junior Cupu se uskutečnilo 10. dubna 2005 a hrálo se v tréninkovém centru Složiště v Českých Budějovicích,“ říká s úsměvem Marek Pagač, který má organizaci projektu za skupinu E.ON na starost. „Tenkrát měl turnaj pouze sedm okresních kol, do kterých nastoupilo 56 týmů,“ dodává Pagač.

Za tu dobu celý turnaj urazil velký kus cesty. Z jihočeské záležitosti, která se v průběhu let rozšiřovala do různých koutů republiky, se tak po deseti letech stává celorepubliková aktivita. Současně se tento projekt stal v roce 2010 součástí velké rodiny aktivit zaměřených na podporu fotbalových klubů a volnočasového vyžití rodin, která je známa pod názvem E.ON Rodinný fotbálek.

Turnaj také prošel mnoha změnami. Nejen, že se jednotlivé ročníky lišily počty regionálních kol, střídaly se lokace pro pořádání turnajů, ale změnilo se i herní schéma, kdy se ze systému 7+1 přešlo na 5+1 na dvou mini hřištích najednou, přičemž výsledky se sčítají. Co se týká počtu zúčastněných mužstev na každém regionálním kole, tak z původních osmi se přešlo na dvanáct a v letošním roce dokonce na 24 týmů.

Na druhé straně jsou však „stálice“, které se nemění. A to je kvalitní ocenění pro zúčastněné kluby a hráče, kdy první tři týmy z každého regionálního kola obdrží komplet dresů a každý zúčastněný hráč pak fotbalový míč.  Za devět let existence turnaje to dělá více jak 17 tisíc míčů, které si fotbalové naděje odnesly z celkem 106 regionálních kol. Nelze opomenout ani hlavní výhru, kterou je účast vítězného týmu Velkého finále na evropském halovém E.ON Junior Cupu v německém Gilchingu.

E.ON Junior Cup v roce 2014

V letošním roce si E.ON Junior Cup odbyde premiéru i v posledních 4 krajích – Ústeckém, Libereckém, Karlovarském a Moravskoslezském, kde týmy z těchto krajů zasáhnou za dobu jeho existence do turnajů poprvé.   „Je pravda, že jsme ve srovnání s loňským rokem přistoupili ke snížení počtu turnajů z 16 na deset, ale v konečném důsledku by mělo nastoupit až 240 týmů a odhadovaný počet hráčů převyšuje číslovku 3 500. Pro srovnání s rokem 2013 – 190 týmů a 2 721 hráčů,“ komentuje přípravu turnaje Pagač a dodává: „Vždyť  jsme také pořídili na čtyři tisíce míčů Puma, které poslouží nejen do hry, ale především jako ocenění za celodenní výkon malých fotbalistů.“

Ve hře jsou i sady dresů pro semifinalisty jednotlivých kol a postup na zářijové Velké finále, které se uskuteční 6. a 7. září.

„Do závěrečného klání se nominují finalisté z každého regionálního kola, které doplní zahraniční účastníci. Již nyní máme přislíbenu účast dvou týmů z Rumunska, které se taktéž, jako náš výběr z E.ON Fotbalové školy, zúčastní v září E.ON Kinder Cupu v rumunském Targu Mureš,“ říká Pagač. Pozvánku do E.ON Fotbalové školy si vybojuje vždy nejlepší hráč daného regionálního kola.

Ve Velkém finále bude ve hře postup na německý E.ON Junior Cup, který se koná v listopadu v Gilchingu. A i zde půjde o kulaté jubileum, protože německý turnaj letos o slaví 20. výročí. Slavnostní ceremoniál se uskuteční za účasti významných osobností. Chybět nebude například mistr světa z roku 1974 Paul Breitner.

V Německu se sice hraje v hale, ale nastupují zde týmy jako Bayern Mnichov, Bayer Leverkusen či VfB Stuttgart. Součástí německé cesty je i prohlídka Allianz arény nebo muzea BMW. Hráče navíc doprovodí i jejich rodiče.

Kromě toho se celkový vítěz E.ON Junior Cupu může těšit na cenu od společnosti Puma - zavádění reprezentace České republiky na kvalifikační zápas o mistrovství Evropy včetně prohlídky stadionu.

Každé regionální kolo nabídne bohatý doprovodný program, na kterém se mohou vydovádět nejen děti, ale i jejich rodiče. Součástí bude i soutěž E.ON Energy Freestyle, ve které bude na soutěžící dohlížet trojnásobný mistr České republiky Petr „Kari“ Karásek . Každé regionální kolo obohatí i známá fotbalová tvář z řad ambasadorů projektu. Návštěvníci turnajů se tak mohou těšit na zvučná jména jako Stanislav Tecl či Patrik Berger.

E.ON Junior Cup 2014 – přehled regionálních kol:
19. dubna (sobota): Královéhradecký + Pardubický kraj (Chrudim)
26. dubna (sobota): Středočeský kraj + Praha (Votice)
3. května (sobota): Plzeňský + Karlovarský kraj (Tachov)
10. května (sobota): Moravskoslezský kraj (Jakubčovice nad Odrou)
17. května (sobota): Jihočeský kraj (Strakonice)
24. května (sobota): Jihomoravský kraj (Boskovice)
1. června (neděle): Zlínský kraj (Hulín)
7. června (sobota): Vysočina (Náměšť nad Oslavou)
14. června (sobota): Ústecký + Liberecký kraj (Ústí nad Labem)
21. června (sobota): Olomoucký kraj (Olomouc)

 
ejc
 
 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku