Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
strakonice

E.ON Junior Cup jde do své poloviny. Další postupující budou Jihočeši

V pořadí devátý a desátý tým, který se představí v září na Velkém finále, určí sobotní turnaj pro desetileté fotbalisty E.ON Junior Cup ve Strakonicích. Hrát se bude v areálu FK Junior.

Po regionálních kolech v Chrudimi, Voticích, Tachově a Jakubčovicích nad Odrou se E.ON Junior Cup uskuteční i na jihu Čech, kde se střetne 24 týmů - TJ Sokol Kamenný Újezd, FK Junior Strakonice, SK Kavas Větrovy, Sokol Jindřichův Hradec, TJ Šumavan Vimperk, Sokol Suchdol nad Lužnicí, TJ Jiskra Třeboň, Lokomotiva České Budějovice, TJ Spartak Trhové Sviny, Blaník Strunkovice, FC Písek, FK Spartak Kaplice, SKP České Budějovice, SK Rudolfov, SK Dynamo České Budějovice 04, TJ Dražejov, TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí, SK Slavia České Budějovice, FC ZVVZ Milevsko, Sokol Bavorov, TJ Vitějovice, FK Slavoj Český Krumlov, TJ Hradiště a TJ Blatná.

Největším favoritem na vítězství je českobudějovické Dynamo, které povede trenér Radim Pouzar: „Na turnaj jedeme s nejvyššími ambicemi. Každý soupeř ale bude nepříjemný. Po hráčích chceme ofenzivní styl a také to, aby měli z fotbalu radost.“ Trenér Dynama ví, že těžkých soupeřů bude více, ale jako hlavního rivala jmenoval Lokomotivu České Budějovice.

Domácí tým FK Junior Strakonice bude chtít ukázat hru, která zaujme diváky. „Chtěli bychom dosáhnout co nejlepšího umístění, ale ne za každou cenu. Prioritou pro nás je předvedená hra a spokojenost hráčů i fanoušků,“ uvedlo trenérské duo Strakonic Martin Virostek a Vladislav Hájek. „Chceme hrát kombinační hru, užít si fotbal jako takový a hrát tak, abychom potěšili přítomné fanoušky.“

Do závěrečného klání, kterým je zářijové Velké finále, se nominují finalisté z každého regionálního kola. Postup zatím mají FC Hradec Králové, Bohemians Praha 1905, SK Slavia Praha, FK Dukla Praha, FC Viktoria Plzeň, AC Sparta Praha, FC Baník Ostrava a SK Sigma Olomouc.

Připraveno bude opět kvalitní ocenění pro kluby i hráče. Semifinalisté krajských turnajů dostanou sady dresů a každý hráč pak fotbalový míč. V rámci regionálních kol jsou voleni i nejlepší hráči, kteří získají poukaz do E.ON Fotbalové školy.

Turnaj navštíví i patron projektu E.ON Rodinný fotbálek a hráč FK Baumit Jablonec Michal Hubník. Návštěvníci turnaje se mohou těšit na bohatý doprovodný program, který mimo jiné zahrnuje E.ON Fotbalový park a soutěž fotbalového umění s míčem E.ON Energy Freestyle.

Více o fotbalovém areálu FK Junior Strakonice se dozvíte zde.

Na losování turnaje se podívejte ve videu zde.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku