Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
jakubovice

E.ON Junior Cup se bude hrát poprvé v Moravskoslezském kraji

Čtyřiadvacet klubů se střetne v sobotu 10. května v Jakubčovicích nad Odrou, kde se bude hrát čtvrté regionální kolo fotbalového turnaje hráčů do deseti let - E.ON Junior Cup. Ve hře jsou dvě postupová místa. Favority turnaje jsou Sigma Olomouc a Baník Ostrava.

Všichni návštěvníci areálu se mohou kromě samotného turnaje těšit i na bohatý doprovodný program. Součástí bude i soutěž E.ON Energy Freestyle, kde zájemci ukazují své dovednosti s míčem.

Velkým lákadlem bude účast nejlepšího střelce mistrovství Evropy ve fotbale z roku 2004 Milana Baroše, který bude rozdávat podpisy na připravenou novou kolekci sběratelských karet.

Do turnaje E.ON Junior Cup zasáhne v Jakubčovicích 24 týmů - Jakubčovice nad Odrou, FC Baník Ostrava, MFK Vítkovice, FK Krnov, TJ Sokol Starý Jičín, TJ Prusinovice, Juventus Bruntál, SFC Opava, FK Slavia Orlová – Lutyně, 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí, ŠSK Bílovec, SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm, FC Slavoj Bruntál, SK Brušperk, SK Sigma Olomouc, Odry, František Horní Suchá, Třebovice, FC Libhošť, TJ Raduň, Sokol Tichá, TJ Sokol Trojanovice I., TJ Kovohutě Břidličná a TJ Sokol Rybí.

Mezi největší favority patří SK Sigma Olomouc a FC Baník Ostrava. „Do turnaje jdeme s tím, že si kluci zahrají spoustu zápasů, užijí si turnaj a budou se bavit fotbalem. Vyznáváme hru jeden na jednoho, kličky a hru po zemi,“ uvedl trenér Ostravy David Noga.

„Na E.ON Junior Cup se těšíme jako na turnaj, který patří k nejprestižnějším turnajům pro desetileté fotbalisty v Česku. Po sportovní stránce bychom rádi navázali na loňský úspěch, kdy Sigma získala na Velkém finále bronz. Proto naším cílem pro základní kolo v Jakubčovicích nemůže být nic jiného než postup,“ řekl trenér Olomouce Stanislav Ociepka. „Chceme se prosadit herním stylem, který vychází z individuálních herních činností jednotlivce, přičemž klademe důraz na zpracování a vedení míče, obcházení soupeře a střelbu.“

„Chceme být především silní na míči a chceme diktovat tempo hry, ať už budeme hrát s kýmkoli. Budeme se samozřejmě snažit vstřelit co nejvíce branek, protože to je to pravé fotbalové koření. Góly jsou tím, co klukům dodává nejvíce energie do další hry. Proto také doufám, že na turnaji zvítězí útočná hra a že nebude o pěkné góly nouze,“ dodal Ociepka.

„Do závěrečného klání, kterým je zářijové Velké finále, se nominují finalisté z každého regionálního kola,“ uvedl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON. Postup zatím mají FC Hradec Králové, Bohemians Praha 1905, SK Slavia Praha, FK Dukla Praha, FC Viktoria Plzeň a AC Sparta Praha.

Připraveno bude opět kvalitní ocenění pro kluby i hráče. „Semifinalisté krajských turnajů dostanou sady dresů a každý hráč pak fotbalový míč,“ dodává Pagač. „V rámci regionálních kol jsou voleni i nejlepší hráči, kteří získají poukaz do E.ON Fotbalové školy.“

Nejen v Jakubčovicích, ale v celém Moravskoslezském kraji se letos koná E.ON Junior Cup poprvé. Více o fotbalovém areálu se dozvíte zde.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku