Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
IMG_9710

E.ON Junior Cup začal velkým drama. Finále rozhodovaly pokutové kopy

První regionální kolo E.ON Junior Cupu v roce 2014, které se konalo v Chrudimi, vyhrál favorizovaný FC Hradec Králové, který ve finále zdolal Bohemians 1905 7:6. V penaltách neuspěl jen jeden střelec.

Do závěrečných sekund to byl boj o každý metr hřiště. Fotbalové naděje Bohemky i Hradce se v průběhu finálového zápasu přetahovaly o vedení a ani po závěrečném hvizdu nebylo jasné, kdo se stane premiérovým vítězem prvního regionálního kola v roce 2014.

Stav na konci zápasu byl po součtu obou hřišť 6:6 a na řadu tak přišly penalty. Hráči Bohemians ale neuspěli hned v první sérii a naopak fotbalisté Hradce ani jednou nezaváhali.

„Postupně jsme se během turnaje zlepšovali. Finálový zápas byl opravdu vrchol turnaje a přispěla tomu i pěkná divácká kulisa,“ uvedl trenér FC Hradec Králové Martin Štěpán. „Při penaltovém rozstřelu jsem byl v klidu, protože jsem klukům věřil.“

Do Velkého finále, které se koná 6. a 7. září v Třeboni, postoupili oba finalisté, které doplní zahraniční týmy a mužstva s divokou kartou.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Denis Holub z vítězného týmu. „Finále hodnotím dobře. Kluci dokázali penalty přesně umisťovat a jsem šťastný, že jsme vyhráli. Podržel nás i brankář. Ceny pro nejlepšího hráče si vážím,“ řekl Denis, který se těší z pozvánky do E.ON Fotbalové školy, která se koná v červenci.

Turnaj navštívil ambasador projektu E.ON Rodinný fotbálek a hráč Sigmy Olomouc David Houska, o jehož podpis byl velký zájem: „Jsem mile překvapen, jak se turnaj rozrostl oproti loňsku. Viděl jsem hodně pěkných zápasů.“

V Chrudimi se kromě 22 mužstev představily i dva dívčí výběry – FC Hradec Králové dívky a TJ Sokol Třebeš dívky. „Bylo zajímavé sledovat konfrontaci kluků a holek. Musím jednoznačně říct, že holky byly pro kluky těžké soupeřky,“ uvedl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON. Hradecké hráčky vybojovaly 14. místo, dívky z Třebeše skončily šestnácté.

Návštěvníci areálu si ve volných chvílích užívali doprovodný program, který byl opravdu pestrý. „Od skákacích hradů, nafukovací arény až po soutěže ve freestyle fotbale. Navíc se mohli všichni vydovádět v E.ON Fotbalovém parku, který je plný speciálních fotbalových atrakcí, či si vyzkoušet elektrokoloběžku nebo Segway,“ dodal Pagač.

Nejlepší hráči – regionální kolo Chrudim:
Nejlepší střelec:
Hynek Hruška (Bohemians 1905)
Nejlepší brankář: Jakub Tlustý (MFK Chrudim)
Nejlepší hráč: Denis Holub (FC Hradec Králové 2004)

Nejmladší hráč: Matyáš Novák (TJ Přelovice, 13. července 2007)

Konečné pořadí:
1. FC Hradec Králové 2004
2. Bohemians Praha 1905
3. FC Hlinsko
4. FK Kolín
5. Sokol Třebeš
6. MFK Chrudim
7. FK Pardubice
8. Sokol Roudnice
9. FC Hradec Králové 2005
10. FK Náchod
11. FK Čáslav
12. FK Jaroměř
13. MFK Trutnov
14. FC Hradec Králové dívky
15. FK Černilov
16. TJ Sokol Třebeš dívky
17. FK Česká Třebová
18. FC Nový Hradec Králové
19. SKP Slovan Moravská Třebová
20. TJ Paramo Pardubice
21. TJ Přelovice
22. FK Přelouč
23. TJ Sokol Stěžery
24. SK Lázně Bohdaneč

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku