Pokračovat

IMG_1048

E.ON Junior Cup zná další postupující. Z Olomouce mají nominaci Šumperk a Kroměříž

Bezvadně připravený areál 1.HFK Olomouc hostil v sobotu 21. června poslední regionální kolo letošního E.ON Junior Cupu. Do bojů o dvě postupová místa do národního finále v Třeboni nastoupilo nakonec 19 týmů.

Jako tradičně byl součástí turnaje bohatý doprovodný program, v Olomouci obohacený o facepainting. Doprovodné atrakce zaujaly natolik, že mnohokrát za turnaj byl moderátor nucen pomoci trenérům a vyvolávat jména hráčů, kteří trochu zapomněli, že mají zrovna zápas.

Vítězem turnaje se stali fotbalisté Šumperka, kteří ve finále zdolali Kroměříž jednoznačně 13:1. Tyto dva celky pocestují na finálový turnaj do Třeboně, který se bude hrát 6. a 7. září.

„Pro nás to byla obrovská příležitost srovnat se s ostatními oddíly a zjistit, jak na tom jsme. Uspěli jsme i mezi těmi nejlepšími a máme z toho obrovskou radost. Speciální přípravu na Velké finále ale nechystáme, pojedeme podle plánu. Trénovat budeme minimálně dvakrát týdně,” uvedl trenér FK SAN-JV Šumperk Miroslav Kubíček.

V boji o bronzový stupínek nakonec uspěli hráči FC Lužice, když zdolali 1.FC Viktorii Přerov 12:5.

Hostem turnaje byla čerstvá posila ligových fotbalistů Jablonce a donedávna hráč Sigmy Olomouc Martin Pospíšil. Klukům popsal ve zkratce svoji fotbalovou cestu od malička až po nejnovější angažmá, neminula ho autogramiáda a během slavnostního vyhlášení výsledků se fotil s každým týmem.

Nejlepším brankářem turnaje se stal Dušan Šármík z 1. HFK Olomouc. Jeho spoluhráč Martin Ambrož se s 22 góly stal nejlepším střelcem. Pozvánku na E.ON Fotbalovou školu získal jako nejlepší hráč turnaje Adam Zapletal z SK HS Kroměříž.

Protože Olomouc byla poslední, kde se hrál regionální turnaj, na první dojmy po skončení celé série jsme se zeptali i toho nejpovolanějšího - duchovního otce celého letos desetiletého projektu E.ON Junior Cup - Marka Pagače: „Jsme na konci celé série regionálních turnajů, bylo jich sice jenom deset, ale hrálo na nich přes 200 mužstev a objeli jsme poprvé celou Českou republiku. Bylo to organizačně náročné. Teď už se všichni společně s těmi nejlepšími těšíme na Velké finále do Třeboně.“

Individuální ocenění:
Nejlepší hráč: Adam Zapletal (SK HS Kroměříž)
Nejlepší střelec: Martin Ambrož (1. HFK Olomouc - 22 gólů)
Nejlepší brankář: Dušan Šármík (1. HFK Olomouc)

Zápasy o umístění:
Finále: FK SAN-JV Šumperk o.s. - SK Hanácká Slavie Kroměříž 13:1
O 3. místo: 1.FC Viktorie Přerov - FC Lužice 5:12
Semifinále: 1.FC Viktorie Přerov - FK SAN-JV Šumperk 10:15 a FC Lužice - SK HS Kroměříž 4:15
O 5. místo: 1.HFK Olomouc a.s. - Nový Jičín 1:7
O 7. místo: TJ Sokol Čechovice - 1.SK Prostějov 1:2 po penaltách
O 9. místo: SK Olympia Ráječko/Kunštát - FK Mohelnice 7:2
O 11. místo: TJ Slovan Černovír - TJ Dynamo Javorník 7:4
O 13. místo: TJ Sokol Střelice - TJ Valašské Klobouky 2:7
O 15. místo: Sportovní klub SULKO - Sokol Dobšice 4:5 po penaltách
O 17. místo: FK Mikulovice o. s. - FK Němčice n/H 8:0