Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
predani_seku

Foto a video: Benjamin Tischler získal na Velkém finále pro svou školu šek na 50 tisíc

Medailové boje Velkého finále E.ON Junior Cupu sice neměly přímé budějovické zastoupení, jelikož mladíci z SK Dynamo České Budějovice skončili na sedmém místě, přesto si jednu z hlavních cen turnaje převzal žák Základní školy Grünwaldova.

Nejlepším hráčem se totiž stal hráč SK Slavia Praha Benjamin Tischler. Desetiletý nadějný fotbalista nadchl svým výkonem v závěrečných zápasech a vysloužil si toto prestižní ocenění, které zahrnovalo jak ceny pro samotného hráče, tak i padesátitisícovou částku na energeticky úsporná opatření od společnosti E.ON pro školu, kterou navštěvuje.

Proto v pondělí ráno, symbolicky na hodinu tělesné výchovy, dorazili do základní školy Martin Dvořák, člen představenstva E.ON Energie, a Radek Bílý, vedoucí marketingu E.ON Česká republika, aby společně předali Benjaminovi a řediteli školy Vladimíru Caldrovi připravený šek na krásnou částku. Na nepřímý dotaz, co se šekem bývalý špičkový hokejista a trenér udělá, řekl v žertu, že se s manželkou chystají vydat na společnou dovolenou.

Jedinou smutnou stránkou Velkého finále může být pro Tischlera pouze neúspěch ve střetnutí o titul E.ON Junior Cupu. Přitom pražské derby se pro Slavii vyvíjelo daleko lépe než pro Spartu. Gól z poslední sekundy ale plány na výhru v penaltovém rozstřelu zhatil. „Byl jsem celkem hodně zklamaný, v poločase jsme vedli o dva góly a to jsme mohli udržet. Mně se utkání docela povedlo, dal jsem jednu branku, ale také jsem měl jednu nebo dvě na svém triku,“ mrzela prohra 8:9 bývalého hráče českobudějovického Dynama.

Čerstvý páťák je velkým fanouškem bavorského klubu Bayern Mnichov, takže se po útrobách školy proháněl v zápasovém úboru předminulého vítěze Ligy mistrů a se jmenovkou Schweinsteiger na zádech. Třicetiletý záložník, kterému je Tischler lehce podobný, ale není jeho největším vzorem. „Můj nejoblíbenější hráč je Arjen Robben. Z českých hráčů to jsou Milan Petržela a Václav Pilař,“ měl jasno.

Aby se ale dostal na podobnou úroveň, musí ještě ujít dlouhou a náročnou cestu plnou tvrdých tréninků. Na ty ho rodiče několikrát týdně dovážejí do Prahy. „Musíme sice z domova vyjíždět vždy dříve, ale pro mě to není tolik náročné.“

Jiné to možná je pro rodiče, kteří malého Benjamina ve snech podporují a vycházejí mu ve všem vstříc. „Hned jak jsem tu cenu vyhrál, tak mi říkali, že jsem dobrý a musím to dotáhnout ještě dále,“uzavřel Tischler, jenž svým úspěchem zajistil i drobné dary pro své spolužáky.

Fotogalerii naleznete zde.

Zdroj: budejckadrbna.cz.

 

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku