Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
tachov

Tachov určí další postupující do Velkého finále a přivítá souboje mistrovské Sparty

Největší fotbalový turnaj pro děti do deseti let v České republice, E.ON Junior Cup 2014, zamíří 3. května do Tachova, kde se uskuteční třetí regionální kolo. Návštěvníky čeká plno zábavy a atrakcí v rámci doprovodného programu.

AC Sparta Praha je již tři roky k nezastavení. E.ON Junior Cup vyhrála v roce 2011, 2012 i 2013 a zálusk na trofej má i letos. „Bude to ale těžké. Nejprve musíme projít přes krajské kolo a až poté se můžeme soustředit na další turnaj,“ uvedl trenér Sparty Petr Macek. „Víme ale, že v Tachově budeme favorit a zisk čtvrtého titulu v řadě nás láká.“

Tachovský areál přivítá E.ON Junior Cup poprvé a hrát se bude i na hlavním stadionu. „Předpovědi zatím nejsou ideální, takže v případě deště se návštěvníci budou moci schovat pod tribunou,“ řekl sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži.

Domácí tým byl nalosován do skupiny C, ve které se vyhne papírově nejsilnějším soupeřům. „Chceme hrát hezký fotbal, na který se dá dívat. Preferujeme útočný styl hry, avšak naším cílem je především to, aby se děti hrou bavily,“ dodal Móži.

Kromě Sparty Praha bude k favoritům turnaje patřit i FC Viktoria Plzeň. Regionální kolo E.ON Junior Cupu bude v Tachově hrát dvacet týmů a opět se hraje o postup do zářijového Velkého finále.

„Do závěrečného klání se nominují finalisté z každého regionálního kola,“ uvedl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON. Postup zatím mají FC Hradec Králové, Bohemians Praha 1905, SK Slavia Praha a FK Dukla Praha.

Připraveno bude opět kvalitní ocenění pro kluby i hráče. „Semifinalisté krajských turnajů dostanou sady dresů a každý hráč pak fotbalový míč,“ dodává Pagač. „V rámci regionálních kol jsou voleni i nejlepší hráči, kteří získají poukaz do E.ON Fotbalové školy.“

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program pro děti i jejich rodiče, který je představen na www.eonrodinnyfotbalek.cz. Součástí bude i soutěž E.ON Energy Freestyle, kde zájemci ukazují své dovednosti s míčem.

Zajímavostí tachovského stadionu je zápas Cheb – Sparta Praha ze sezony 1995/1996. Tehdy utkání sledovalo 6 001 diváků.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku