Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
trebes

Třebeš přiveze do Chrudimi opět i dívčí výběr

Nejen klučičím týmem, ale i výběrem hráček disponuje Sokol Třebeš. A právě dívčí složka vybojovala v roce 2013 na regionálním kole E.ON Junior Cupu v Hradci Králové překvapivé, ale zasloužené třetí místo. Hráčky k tomu z pozice trenérky dovedla Radka Kozlovská, která družstvo Třebeše trénuje i letos, a s týmem zamíří do Chrudimi.

V uplynulém roce jste v Hradci Králové s holkami dosáhly na třetí místo. Jak to vidíte letos?
Chceme si zahrát (s úsměvem). Loňský úspěch určitě nezopakujeme. Na turnaji hraje více mužstev a celé je to složitější. Řekla bych, že letos se sešla i silnější konkurence.

Dle soupisky máte přibližně půlku kádru stejnou s loňským výběrem. Může to být výhoda?
Pár holek narozených v roce 2003 i 2004 s námi hrály, to je pravda. Vědí, jak se hraje, ale kluci jsou kluci, takže ten posun přeci jen je u nich větší.

Jaké máte cíle? Ve skupině D na vás čeká i Bohemians 1905.
Bylo by hezké, kdybychom byly v základní skupině do třetího místa a podařilo se nám postoupit do nadstavby. I to ale bude složité. Los nám přidělil hodně kvalitních týmů. Máme Bohemku, FK Pardubice, Čáslav a i Přelouč už má něco nahraného. Bude to těžké.

Co hráčky? Jsou už natěšené?
Ty jsou tak nadšené, že to je až moc (s úsměvem). V pátek máme ještě mistrák a holky by nejraději po něm už jely do Chrudimi. Ptaly se mě, jestli tam nebudeme spát (s úsměvem). Pojedeme ale až ráno spolu s týmem kluků. Kdyby to ale šlo, tak by holky nejraději hrály E.ON Junior Cup už v pátek.

V roce 2013 se v Hradci Králové stala nejlepší brankářkou turnaje vaše Lucie Landová. Bude opět postrachem útočníků?
Lucka má trošku problém, protože vyrostla a malinko se rozházela. Koordinace oproti turnaji v Hradci Králové je jiná a bohužel je to znát. Uvidíme.

Ve skupině C hraje další dívčí tým FC Hradec Králové. Pokud se utkáte, kdo je silnější?
Oba týmy jsou vyrovnané. Jednou vyhrajeme my, jednou Hradec. Jeho výhodou je, že má více holek na střídavé starty. 

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku