Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
stepan_hradec

Trenér Martin Štěpán se ohlíží za chrudimským úspěchem

První regionální kolo turnaje E.ON Junior Cup 2014 vyhráli v Chrudimi hráči FC Hradec Králové, které jako hlavní kouč dovedl k úspěchu Martin Štěpán: „Ve Velkém finále budeme chtít pokračovat v atraktivní hře, která se bude divákům líbit.“

Zhodnoťte turnaj a vaši cestu za vítězstvím.
Turnaj se mi líbil. Chtěl bych pochválit organizátory, protože průběh byl v pohodě a i systém turnaje je nastaven dobře. Na týmy čekalo hodně zápasů. Abychom turnaj vyhráli, tak jsme museli prakticky celý den vyhrávat. K našemu úspěchu bych řekl snad jen to, že je zasloužený, protože po celý průběh turnaje jsme podávali slušné výkony, které postupně gradovaly. Ve finále s Bohemkou jsme odehráli nejlepší zápas dne a tak by to mělo být. V penaltovém rozstřelu měli naši kluci pevnější nervy.

Plnili kluci během turnaje taktické věci nebo jste v průběhu něco měnil?
Měnit jsem nic nemusel. Jen občas jsme prohodili kluky na pár postech. Hráči fungovali a pracovali dobře, takže ke změnám nebyly důvody.

Co jste řekl hráčům před finálovým zápasem s Bohemkou?
Aby vstřelili více gólů než soupeř.

Jak jste prožíval finále?
Hodně. Bohemka je takový náš tradiční soupeř. Hrajeme spolu přátelské zápasy a na některých turnajích se potkáváme. Máme spolu vyrovnanou bilanci. V uplynulém roce jsme ale na turnaji neuspěli a naopak vyhráli jen v přátelácích. Chtěl jsem, abychom Bohemku porazili i na turnaji.

Máte na penalty určené hráče?
Kluků jsem se zeptal, kdo si věří a chce jít kopat. Hráčů se přihlásilo více a z nich jsem vybral tři, kterým jsem nejvíce věřil, že penaltu promění.

Byl jste u rozstřelu hodně nervózní?
Nevím proč, ale prostě jsem věděl, že vyhrajeme, takže jsem byl úplně v klidu.

Po úspěšných penaltách jste si s hráči zakřičel v oslavném kolečku. Jaké to byly pocity?
Pocity to byly vynikající. Po vítězném turnaji jsem si oslavy užil do sytosti.

Finálový zápas se hrál před velkou diváckou kulisou.
A jak divákům, tak i rodičům patří veliké poděkování. Všichni byli slyšet.

Máte na hráče vůbec nějakou připomínku?
Nelíbil se mi jejich přístup k poslednímu utkání nadstavbové skupiny se Sokolem Roudnicí.

Utkání skončilo 3:3. Co jste hráčům vytýkal?
Prvních pět minut kluci prospali a nebyli připraveni. Před utkáním jsem je varoval, že Roudnice na nás bude hodně nahecovaná a bude bojovat o vítězství, protože jí šlo o postup. I tak jsme ale do zápasu vstoupili laxně.

Postoupili jste do Velkého finále, které se koná v září. Můžete už teď prozradit vaše cíle pro vrchol E.ON Junior Cupu?
Náš cíl je jednoduchý. Na turnaji budeme chtít předvádět nejatraktivnější fotbal. Cíl z pohledu výsledků mít nebudeme. Kluky nenutíme, aby za každou cenu zápasy vyhrávali. Pro nás je důležité, aby byli nejlepší v herních činnostech a dovednostech.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku