Pokračovat

IMG_1593

V Hulíně dominovali na E.ON Junior Cupu hráči Zlína a Slovácka

Fotbalové naděje 1.FC Slovácko a FC Fastav Zlín do deseti let neměly na fotbalovém turnaji E.ON Junior Cup konkurenci. Vzájemné finále vyhrálo Slovácko. Turnaj v Hulíně se hrál za účasti 24 týmů.

Již od základních skupin bylo jasné, které týmy budou na turnaji plnit roli favoritů. Kromě finalistů se dařilo i Vacenovicím, Drnovicím, Rýmařovu a hráčkám ze Slovácka.

Právě dívčí tým Slovácka byl ozdobou turnaje. Hráčky se mezi kluky neztratily a obsadily výborné 5. místo, když v posledním zápase zdolaly Rýmařov 5:1. „Bylo to super. Holky překvapily samy sebe. Výsledek je nad očekávání a jsme spokojení,“ uvedl trenér dívčího týmu Slovácka David Novosad. „Holkám jsem poděkoval. Po celý turnaj byly koncentrované. Ani jednou jsem nemusel zvýšit hlas.“

Kromě dívčí složky se na turnaji ještě více dařilo i klučičímu výběru Slovácka. Ten zaváhal jen jednou, ale naštěstí pro něj to bylo v nadstavbové skupině, ve které podlehl Zlínu 0:2. Oba týmy se poté opět utkaly až ve finále, do kterého nastoupili hráči Slovácka s velkým odhodláním a vyhráli 12:4.

„Za vítězství jsme rádi, ale výsledky tolik neřešíme. Hledíme na to, aby nám hráči rostli. Zlín je těžký soupeř a ve skupině jsme se poučili,“ uvedl trenér 1.FC Slovácko Michal Beran. Trenér Slovácka měl v týmu i svého syna Štěpána, který týmu výrazně pomáhal a vysloužil si za to od ostatních trenérů ocenění pro nejlepšího hráče E.ON Junior Cupu.

„Na jednu stranu je to motivace, ale na druhou stranu nesmí polevit. Jsem rád, ale budu ho muset více krotit,“ dodává Beran. Štěpán se navíc se 26 nastřílenými brankami stal nejlepším střelcem turnaje. I třetí individuální cena nejlepší brankář putovala do Slovácka. Získal ji Martin Ležatka.

Hráči Zlína i Slovácka postoupili do Velkého finále, které se koná 6. a 7. září v Třeboni. „Opět budeme chtít pěkně si zahrát a posunout náš výkon dále. Umístění nás tolik nezajímá, ale jsme rádi, že můžeme přijet na další turnaj,“ dodal Beran.

Turnaj navštívil také patron projektu E.ON Rodinný fotbálek a hráč Jablonce Michal Hubník. „Přišlo hodně rodičů a turnaj je nádherný. Jsem rád, že mohu být u toho. Třeba tu běhá nový Milan Baroš,“ řekl s úsměvem Michal.

Závěrečného ceremoniálu, při kterém byli odměněni všichni hráči, se zúčastnil také bývalý reprezentant Zdeněk Grygera, který fotbalistům dával tašky plné překvapení.

Individuální ocenění:
Nejlepší hráč: Štěpán Beran (1.FC Slovácko)
Nejlepší střelec: Štěpán Beran (1.FC Slovácko - 26 gólů)
Nejlepší brankář: Martin Ležatka (1.FC Slovácko)

Zápasy o umístění:
Finále: 1. FC Slovácko - FC Fastav Zlín 12:4
O 3. místo: SK MOGUL Vacenovice - FK Drnovice 4:0
Semifinále: SK MOGUL Vacenovice - 1. FC Slovácko 0:12 a FK Drnovice - FC Fastav Zlín 3:15
O 5. místo: Jiskra Rýmařov - 1. FC Slovácko dívky 1:5
O 7. místo: TJ Tatran Starý Lískovec - SFK ELKO Holešov 4:2
O 9. místo: FC Slušovice - FC TVD Slavičín 1:0 po penaltách
O 11. místo: SK Baťov 1930 - ČSK Uherský Brod 6:2
O 13. místo: FKM Morava - FK Chropyně 2:6
O 15. místo: FK Bystřice pod Hostýnem - FC NESYT Hodonín 2:1 po penaltách
O 17. místo: Slovan Bzenec - SK Spartak Hulín 3:7
O 19. místo: FC Strání - SK SV Bojkovice 3:4 po penaltách