Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
IMG_0752

Velké finále E.ON Junior Cupu nabídne tuhé boje i koncert Dary Rolins

Největší fotbalový turnaj desetiletých nadějí v České republice – E.ON Junior Cup – oslaví své 10. výročí v Třeboni, kam dorazí česká špička. V rámci Velkého finále jsou připraveny soutěže i koncerty.

„Máme za sebou 10 regionálních kol a zbývá jediné - vrchol v podobě Velkého finále, které se koná v Třeboni. Hrát se bude 6. a 7. září. Symbolicky se tak vracíme na jih Čech, kde tento úspěšný projekt před deseti lety vznikl,“ říká Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON. „V něm se představí nejlepší české kluby a účast přislíbily také dva nejlepší týmy rumunského E.ON Kinder Cupu.“

Stejně jako v předchozích letech se mohou návštěvníci Velkého finále těšit nejen na bohatý doprovodný program ale i na večerní koncert či vybrané ambasadory projektu. Letos navíc bude v rámci 10. výročí připravena spousta soutěží o hodnotné ceny pro širokou veřejnost.

Sobota 6. září bude ve znamení bojů ve skupinách a neděle pak nabídne semifinále a zápasy o konečné pořadí. Složení Velkého finále slibuje velmi kvalitní podívanou. Z regionálních kol si postup zajistily týmy jako Sparta Praha, Viktoria Plzeň, Slavia Praha, Baník Ostrava, Sigma Olomouc, Zbrojovka Brno či Dynamo České Budějovice.

Poslední tři ročníky E.ON Junior Cupu vyhrála Sparta Praha a jiný cíl než čtvrté vítězství mít ani nemůže. „Přestože ostatní týmy svým postupem potvrdily svoji kvalitu, chceme svoji dobrou hrou navázat na předchozí úspěchy,“ uvedl trenér Sparty Petr Macek. Největším rivalem by měla být opět Slavia Praha. Uplynulé tři finále ale prohrála 1:4 (2011), 5:9 (2012) a 4:8 (2013).

„Očekáváme, že letos půjde zatím o doposud nejnapínavější turnaj a bude zajímavé sledovat, jestli Spartu dokáže někdo sesadit,“ dodává Pagač. V Třeboni se týmy utkají také o postup na evropský halový E.ON Junior Cup, který se hraje v listopadu v německém Gilchingu.

Díky spolupráci s firmou PUMA se pak celkový vítěz může těšit na vstupenky na zápas kvalifikace o mistrovství Evropy Česká republika – Nizozemsko, který se odehraje 9. září. Výherce kromě utkání zhlédne i útroby stadionu a reprezentanty doprovodí na hřiště. Zajímavou cenu dostane i nejlepší hráč turnaje. Pro svou školu získá šek na 50 tisíc korun. Tuto částku může škola využít například na realizaci výměny nebo rekonstrukci osvětlení či jiné energeticky úsporné služby nabízené firmou E.ON.

Jihočeští návštěvníci budou moci sledovat také domácí Třeboň, která dostala jako pořadatel divokou kartu. Velké finále bude současně slavnostním křestem zcela nově otevřeného fotbalového stadionu Hliník. Sobotní večer pak zpestří koncert Dary Rolins a Františka Nedvěda. Koncerty se konají v rámci projektu Okolo Třeboně a cena vstupenky je 99 korun.

Do Třeboně by měl dorazit i ambasador projektu E.ON Rodinný fotbálek a bývalý reprezentační záložník Patrik Berger, který bude rozdávat podpisy na speciální sadu sběratelských karet. K vidění bude také finále soutěže ve Freestyle fotbale včetně exhibice čtyřnásobného českého šampiona Petra „Kari“ Karáska či rakouského showmana Martina Schopfa. Veřejnost se může těšit na soutěže o zapůjčení elektromobilu smart ed, let balonem a mnoho dalších věcných cen.

Velké finále se v Třeboni uskuteční pod záštitami hejtmana Jihočeského kraje pana Jiřího Zimoly a starostky města Třeboň paní Terezie Jenisové.

 

Harmonogram Velkého finále - sobota 6. září:
8:00 Zahájení turnaje – skupiny A a B
13:00 Odpolední část – skupiny C a D
16:00 Skupina o umístění

E.ON Energy Freestyle
12:00 Kvalifikace
17:20 Finálový blok

Večerní program (od 18:30)
Freestyle fotbalová exhibice
Dara Rolins
František Nedvěd

Neděle 7. září:
9:00 Zahájení nadstavbové části
13:00 Semifinále
13:40 Zápasy o umístění
15:00 Finále

 

Rozdělení skupin:

Skupina A:
FK SAN-JV Šumperk
SK HS Kroměříž
FC Fastav Zlín
SK Dynamo ČB
TJ Jiskra Třeboň
AC Sparta Praha

Skupina B:
TJ Loko ČB
Rumunsko I.
Sigma Olomouc
FC Baník Ostrava
1.FC Slovácko
FC Hradec Králové

Skupina C:
FC Dukla Praha
Havlíčkův Brod
SK Kladno
FC Viktoria Plzeň
SK Slavia Praha
FC Písek

Skupina D:
Rumunsko II.
Zbrojovka Brno
FC Sparta Brno
Tygři Neratovice
FC Velké Meziříčí
Bohemians 1905

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku