Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
IMG_0734

Vítězství Slavie viděl našlapaný votický areál

Druhé regionální kolo E.ON Junior Cupu ve Voticích se neslo ve znamení pražských týmů. Turnaj vyhrála Slavia Praha, která ve finále zdolala Duklu Praha 10:5. Velký zájem byl o ambasadora projektu E.ON Rodinný fotbálek Milana Baroše.

Před velkým diváckým zájmem hrálo 22 týmů na E.ON Junior Cupu ve Voticích. Celodenní turnaj ovládly pražské týmy, které obsadily sedm nejlepších pozic.

Do semifinále postoupily Slavia, Žižkov, Dukla a ČAFC Praha. Dukla proti ČAFC Praha ukázala dominanci a vyhrála 17:4. Slavia byla proti Žižkovu ještě důraznější a zvítězila 22:2.

Souboj o třetí místo nabídl velké drama, ve kterém Žižkov po velkém boji udolal ČACF Praha 3:2. Finálový zápas, který zahájil slavnostním výkopem Milan Baroš, začala lépe Dukla Praha. Dala dva rychlé góly a byla pro Slavii těžkým soupeřem.

Až druhý poločas, ve kterém byla Slavia produktivní, rozhodl o tom, že vítězný pohár si odvezou sešívaní. „Rozhodla širší kvalita našeho týmu. Každý hráč na lavičce byl přínosem a navíc všichni chtěli vyhrát,“ uvedl trenér Slavie Praha Michal Novák.

Do Velkého finále, které se koná 6. a 7. září v Třeboni, postoupili oba finalisté, které doplní zahraniční týmy a mužstva s divokou kartou.

Návštěvníci turnaje se mohli těšit z účasti Milana Baroše. Jeho podpisové karty šly doslova na dračku a hodně dětí získalo i společnou fotku. „Přišlo spoustu dětí a moc se mi ve Voticích líbilo. Setkal jsem se s lidmi, co mají rádi fotbal a bylo to pěkné odpoledne,“ uvedl Baroš.

K E.ON Junior Cupu patří i bohatý doprovodný program včetně soutěže E.ON Energy Freestyle. Ve Voticích vyhrál kategorii zkušených Lukáš Vorlický.

Nejlepší hráči:
Nejlepší hráč: Lukáš Penxa (ČAFC Praha)
Nejlepší střelec: Hugo Gerža (Slavia Praha - 15 gólů)
Nejlepší brankář: Michal Petřina (FK Dukla Praha)

Nejmladší hráč: Karolína Strašíková - TJ Nová Včelnice (4. dubna 2008)

Konečné pořadí E.ON Junior Cupu ve Voticích:
1. SK Slavia Praha
2. FK Dukla Praha
3. FK Viktoria Žižkov
4. ČAFC Praha
5. ABC Braník
6. SK Aritma Praha
7. FC Tempo Praha
8. SK Benešov
9. SK Dynamo České Budějovice 05
10. FK Rašelina Soběslav11. SK Votice
12. FC Háje
13. FK Hořovicko
14. SK Posázavan Poříčí nad Sázavou
15. SK Union Vršovice
16. TJ Sokol Planá nad Lužnicí
17. SK Spartak Příbram
18. TJ Sokol Chotoviny
19. Nová Včelnice
20. FK Meteor Tábor
21. TJ Sokol Želeč
22. AFK Slivenec

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku