Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
votice

Votice hostí druhé regionální kolo jubilejního E.ON Junior Cupu

Největší fotbalový turnaj pro děti do deseti let v České republice, E.ON Junior Cup 2014, zamíří 26. dubna do Votic, kde se uskuteční druhé regionální kolo. Návštěvníky čeká plno zábavy a atrakcí v rámci doprovodného programu.

Turnaj bude zahájen v 9 hodin a potrvá až do večera. Největším favoritem bude SK Slavia Praha. Zálusk na nejlepší umístění ale má více týmů – SK Dynamo České Budějovice či FK Dukla Praha.

„Do turnaje nejdeme s tím, že musíme vyhrávat. Po hráčích chceme hlavně individuální výkony, čili hru jeden na jednoho, aby se hráči dokázali prosadit,“ uvedl hlavní trenér SK Slavia Praha Michal Novák. „Výsledek je pro nás až tak na třetím, čtvrtém místě.“

Pokud Slavia z Votic postoupí a střetne se ve Velkém finále se Spartou, tak ale o výsledek již půjde, protože každý zápas pražských S nejde odehrát bez emocí. „Samozřejmě i naši desetiletí kluci berou zápasy se Spartou prestižně,“ dodal Novák.

Turnaj se bude hrát na Městském stadionu a samozřejmostí je účast domácího týmu SK Votice. „Našim cílem je důstojná reprezentace SK Votice v konkurenci nejlepších krajských družstev. V našem oddílu se přizpůsobujeme současnému fotbalovému trendu čili útočná hra a individuální technika hráčů,“ uvedl sekretář a statutární zástupce klubu Pavel Bradáč.

Regionální kolo E.ON Junior Cupu bude ve Voticích hrát čtyřiadvacet týmů a opět se hraje o postup do zářijového Velkého finále. „Do závěrečného klání se nominují finalisté z každého regionálního kola,“ uvedl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

Připraveno bude opět kvalitní ocenění pro kluby i hráče. „Semifinalisté krajských turnajů dostanou sady dresů a každý hráč pak fotbalový míč,“ dodává Pagač. „V rámci regionálních kol budou voleni i nejlepší hráči, kteří získají poukaz do E.ON Fotbalové školy.“

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program pro děti i jejich rodiče, který je představen na www.eonrodinnyfotbalek.cz. Součástí bude i soutěž E.ON Energy Freestyle, kde zájemci ukazují své dovednosti s míčem.

I votický turnaj by měl v konečném součtu všech regionálních kol pomoct ke zdolání rekordu v počtu zúčastněných hráčů. „Oproti roku 2013 došlo sice ke snížení počtu turnajů, ale v konečném důsledku by mělo nastoupit až 240 týmů a přes 3 500 hráčů. V roce 2013 to bylo 190 týmů a 2 721 hráčů,“ upřesňuje Pagač.

Návštěvníci turnaje se mohou těšit na nového a zajímavého ambasadora projektu E.ON Rodinný fotbálek. Účast přislíbil nejlepší střelec evropského šampionátu z roku 2004 Milan Baroš.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku