Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
karasek3

Pohrajte si s míčem v soutěži E.ON Energy Freestyle

Přijďte, soutěžte a vyhrajte v E.ON Energy Freestyle, který je určen pro širokou veřejnost! Šanci máte na každém regionálním kole E.ON Junior Cupu. Soutěžit se bude ve fotbalové disciplíně, kde zájemci ukazují své umění s míčem. Prakticky jediné pravidlo zní, že míč by se neměl dotýkat země. Úkolem je tedy ukázat umění, jak efektivně udržet balon ve vzduchu. Vše potřebné představuje porotce Petr „Kari“ Karásek.

Kari, jaká byla úroveň soutěže v uplynulém roce?
Myslím si, že první ročník byl velice dobrým startem k tomu, aby i letos pokračoval. Ohlas lidí a hlavně zúčastněných soutěžících byl veliký a kvalita soutěžících byla místy nad mé očekávání. Už se těším na letošní soutěžící. (s úsměvem)

Má soutěž pro letošní ročník novinky?
Letošní tour by měla být jiná v tom, že z každého regionálního kola postoupí více hráčů. Nicméně základní koncept, co se týče regionálních kol, zůstane stejný.

Kdo se může přihlásit do soutěže E.ON Energy Freestyle?
Přihlásit se může každý návštěvník E.ON Junior Cupu, a to i bez ohledu na věk. Soutěž bude rozdělena do dvou kategorií, přičemž do kategorie Talenti budou zařazeni soutěžící, u kterých bude patrné, že s míčem si až tak moc netykají, ale něco s ním umí. A do kategorie Zkušenější budou zařazeni naopak ostřílení žongléři a freestyleři. Toto zařazení uděláme dle minutové kvalifikace, kterou každý soutěžící projde.

Z regionálních kol se bude postupovat na závěrečný turnaj, který se uskuteční v rámci Velkého finále. Co připravuješ na tuto akci?
Rád bych dosáhl toho, aby se nějakého kola zúčastnil někdo z našich aktivních freestylerů. Nejen pro lepší kvalitu, ale i lepší propagaci sportu jako takového. Velké finále bych chtěl uspořádat ve spolupráci s Českou freestyle fotbalovou asociací. Tím pádem by měli přijet i přední freestyleři a mezinárodní hvězdy do poroty. Pro návštěvníky by to byl neuvěřitelný zážitek, protože kluci by ukázali své umění. Když vše klapne dobře, má představa je taková, že by se Velkého finále zúčastnilo 30 aktivních freestylerů a 20 kvalifikovaných amatérů z každého regionálního kola. Doufám i v zahraniční účast. Ve hře jsou kluci z Polska, Slovenska či Maďarska.

Bude s tebou v porotě opět Míra Sosnar?
Ano, i letos pojedeme E.ON Junior Cup společně, i když půjde o poslední spolupráci. Věřím, že společně s Mirkem odvedeme dobrou práci a stejně jako v uplynulých ročnících ukážeme lidem show.

Co ty osobně? Co jsi natrénoval oproti loňsku?
Já osobně se cítím moc dobře. I přes strašně časově náročný program se snažím udržovat na vysoké úrovni a učit se nové věci. Důkazem toho byly v předešlém roce zisky třetího po sobě jdoucího titulu mistra České republiky i Českého poháru. Oproti loňsku se snažím zapracovat na svalové hmotě, která by mi měla pomoct k těžším kombinacím v lowerech a přidat ke svým dovednostem další nové a hlavně kreativní věci, které se mi budou hodit na soutěžích. Některé z nich jsem rozhodnutý předvádět při exhibicích na regionálních kolech.

Jaké závody tě v nejbližší době čekají?
Čekají mě dva nebo tři. Hlavní je 22. června, kdy se koná mistrovství Evropy v belgickém Bruselu. Kvůli tomuto turnaji plánuji vynechat jedno regionální kolo, ve kterém mě zastoupí jiný freestyler.

Na závěr pozvi zájemce o E.ON Energy Freestyle, aby se nebáli přihlásit.
Nenechte si ujít skvělý zážitek a zábavu nejen pro jednotlivce, ale i pro celou rodinu. Za sebe vám ručím, že se budu snažit všemi svými končetinami. Tedy kromě rukou samozřejmě. (s úsměvem)

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku