Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
kari_vf_finale

VIDEO: Skvělé freestylové představení viděli diváci na Velkém finále v Třeboni

Návštěvníci třeboňského areálu Hliník si v rámci Velkého finále přišli na parádní zážitky díky freestylovým soutěžím a exhibicím. Vystoupil i mistr Evropy Daniel Mikolajek.

Tři soutěže byly připraveny pro nadšence pro balancování s míčem. Pro amatérské freestylisty byla určena soutěž E.ON Energy Freestyle, profíci ukazovali své umění v E.ON Freestyle Football Cupu a zajímavá byla i soutěž Sick3, ve které zájemci ukazovali tři po sobě jdoucí kombinace.

Amatérskou kategorii vyplnili hlavně postupující z regionálních kol E.ON Junior Cupu. Pro návštěvníky turnaje ale byla možnost dodatečného přihlášení a několik zájemců se našlo. Do finále postoupili největší favorité – Petr Zapletal a Marek Ledvina.

„Nejvíce natrénováno měl můj velice blízký kamarád Petr Zapletal, kterému gratuluji k výhře. Chvála samozřejmě ale patří i všem ostatním hráčům,“ řekl čtyřnásobný mistr Česka Petr Kari Karásek, který turnaj spolupořádal a navíc soutěžil mezi profíky.

 

 

Petr Karásek se v E.ON Freestyle Football Cupu dostal do finále, kde ho vyzval Lukáš Hrůza. „Jsem velice rád, že jsme mohli zorganizovat s CFFA a energetickou společností E.ON soutěž pro nejlepší české a slovenské freestylery. Bylo velice těžké turnaj organizovat a zároveň se ho účastnit, takže i z toho pohledu jsem opravdu velice šťastný, že se mi podařilo turnaj vyhrát,“ dodal Kari. „Navíc cesta za vítězstvím nebyla vůbec jednoduchá a dle mého názoru byl finálový battle zaslouženě tím nejlepším na celém turnaji.“

Soutěž Sick3 byla o tom, kdo dá nejtěžší kombinaci složenou ze tří triků. I zde vyhrál Kari. „Rozhodl jsem se zariskovat a zkusit dát to nejlepší, co jsem schopný. To se nakonec, i když na poslední možný pokus, vyplatilo.“

 

 

Porotu tvořili freestylisté světového kalibru - mistr Evropy Daniel Mikolajek, Pawel Skóra a Martin Schopf.

Energetická skupina E.ON do soutěží dala parádní ceny - kompletní náklady na budoucí MS, MČR a český pohár, dále materiální vybavení a další věcné ceny. „Jako freestyleři nevyhráváme na turnajích peníze, takže jakákoliv ušetřená kačka z nákladů na turnaj se hodí a hlavně když se v mém případě jedná o kompletní náklady na budoucí mistrovství světa. Z výhry jsem opravdu nadšený,“ dodal Kari. Na výsledky jednotlivých kategorií se podívejte níže.

Po celodenních soutěžích přišla na řadu večerní exhibice ve sportovní hale, která opravdu stála za to. Diváci si užili vystoupení porotců, zejména mistra Evropy Daniela Mikolajeka.

Výsledky freestylových soutěží:
E.ON Energy Freestyle
E.ON Freestyle Football Cup
Sick Three

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku