Pokračovat

kvm_slavomir_kubes

Krumlovský vodácký maraton sjelo 1 000 účastníků

Energetická skupina E.ON byla partnerem vyhledávaného Krumlovského vodáckého maratonu, kterého se 10. a 11. října zúčastnilo na 500 posádek ze tří kontinentů a 22 států. Diváci si užívali v aréně pro rodinné turnaje. Foto: Slavomír Kubeš.

Zájemci o maraton si mohli vybrat z mnoha kategorií. Celkovým vítězem maratonu se stala favorizovaná posádka K2 Karel Slepica a Tomáš Slovák. Trať dlouhou 36,7 kilometrů zvládli v čase 1 hodina, 58 minut a 44 sekund.

„Byl to pro nás perfektní závod, po mírném zaváhání v úvodu jsme byli neustále v čele,“ uvedl Tomáš Slovák pro Deník. Kamil Mrůzek a Michal Odvárko, druhá posádka v cíli, dojela se ztrátou čtyř minut a 46 sekund.

Aby mohli závodit, museli zdolat tisíce kilometrů cestování
Maratonu se zúčastnili také James Godden a Chris Curie z Jihoafrické republiky. Jejich cílový čas byl 2:35:19, což stačilo na celkové 64. místo. Na vítěze ztratili 36 minut a 35 sekund.

Na vodu se celkem vydalo kolem 1 000 nadšenců. „Úcast byla opravdu úžasná,“ pochvaluje si ředitel závodu Lukáš Novosad.

Výsledky Krumlovského vodáckého maratonu naleznete zde. Výsledky sprintu jsou zde. Fotogalerii naleznete na facebookové stránce maratonu.

Pro návštěvníky byly připravené dvě nafukovací arény
Tradiční součástí akce byly i atrakce z E.ON Fotbalového parku. Rodiny si užívaly v nafukovací aréně pro rodinný turnaj, do kterého se přihlásilo 12 týmů.

„K dispozici byly dvě hřiště a i tak jsme bohužel nestihli odehrát všechny zápasy. Vítězné mužstvo FC Nekopnemsi vyhrálo o jediný bod před výběrem Zelenáčů,“ řekl Miroslav Tupý z agentury Faktor Team, která se o atrakce starala.

Čtyři mužstva musela v průběhu turnaje Krumlovský vodácký maraton opustit, takže při vyhlášení se umístilo osm nejlepších rodin.

E.ON Rodinný turnaj – výsledky:
Zelenáči – XXX 2:0, Zelenáči – FC Nekopnemsi 3:9, Zelenáči – Bratři fotbalu 1:7, Zelenáči – Jedličky 3:2, Zelenáči – Kostíci 2:0, Zelenáči – LLA 4:3, Zelenáči – Tučňáci 0:3, FC Nekopnemsi – Bratři fotbalu 4:4, FC Nekopnemsi – Jedličky 11:4, FC Nekopnemsi – Rebelové 2:0, FC Nekopnemsi – Kostíci 9:2, Modrý žraloci – Olmíci 2:2, Modrý žraloci – Tučňáci 13:1, Modrý žraloci – Kostíci 2:2, Modrý žraloci – Jedličky 6:1, Bratři fotbalu – Rebelové 3:0, Bratři fotbalu – Šestky 3:0, Jedličky – Tučňáci 2:7, Rebelové – Šestky 4:0, Kostíci – Olmíci 5:2, Olmíci – Tučňáci 1:6.