Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
brno

Z bezpečných branek se těší v Brně, Moravském Písku a Čížové

Společnost E.ON prostřednictvím projektu E.ON Rodinný fotbálek obdarovala vybraná sportoviště bezpečnými brankami. Dvě branky mají nově v klubu FC Zbrojovka Brno a obcích Čížová s Moravským Pískem.

Obyvatelé Moravského Písku chodí na sportoviště rádi
Vedení obce Moravský Písek branky využije na víceúčelovém hřišti v objektu sokolovny, která je v majetku obce. „Hřiště využívají různé skupiny sportovců všech věkových kategorií,“ uvedl místostarosta Leoš Filípek. „Těmito brankami nahradíme staré, které jsou těžké a nebezpečné.“

Moravský Písek má přes 2 000 obyvatel. Kromě sokolovny a moderního víceúčelového hřiště u základní školy má obec také sportovní halu. „Samozřejmě nechybí ani travnaté fotbalové hřiště,“ dodal Filípek s tím, že sport v Moravském Písku je nedílnou tradicí obce.

„Máme tady oddíl kopané v kategorii přípravka, starší žáci, dorost a muže. Dále máme oddíl florbalu, malé kopané, hokejisty, ženy, které chodí cvičit, sportovní střelnici a mnoho neregistrovaných sportovců, kteří využívají různé sportoviště k rekreačnímu sportování. Různé sportovní akce jsou navštěvovány širokou veřejností,“ upřesnil místostarosta.

Čížová vytváří zázemí pro rekreační sport a branky využije pro přípravky
Obec Čížová, která se v roce 2010 stala jihočeskou vesnicí roku, branky umístila do sportovního areálu, který je k dispozici veřejnosti. „Branky budou ale využívat naše tři družstva dětských přípravek, a to jak na přípravu, tak na mistrovská utkání,“ uvedl starosta obce Tomáš Korejs.

„Nutně jsme potřebovali doplnit druhou sestavu bezpečných branek. První kupovala obec z vlastních zdrojů. Na tři přípravky jsme měli pouze jednu sadu, což bylo zcela nedostačující. Společnost E.ON nás vybrala jako vhodného kandidáta na přidělení branek, za což moc děkuji.“ V Čížové mají centrální sportovní areál,  jehož součástí je fotbalové hřiště, tréninkové hřiště a dvě multifunkční hřiště na míčové hry. Sport v obci Čížová, kde muži hrají fotbalovou divizi, je hodně vyhledávaný.

„Obec podporuje všechny sportovní akce i v našich osadách,“ říká dále starosta. „V posledních dvou letech jsme se začali soustřeďovat na mládežnický sport a z existence třech přípravek fotbalového klubu mám velkou radost. Bez nadšenců, kteří se o děti starají a trénují je, by to nemohlo fungovat.“ Prioritou pro obec je vytvořit zázemí pro rekreační sport obyvatel. „Proto jsme vybudovali dvě multifunkční hřiště pro míčové hry a skate areál.“

V Brně bude síť rozvlňovat 17 mládežnických týmů
Třetí sada bezpečných branek byla zavezena do Brna. „Branky jsou umístěny v Tréninkovém centru mládeže v brněnských Ivanovicích a budou k dispozici 17 mládežnickým týmům FC Zbrojovky Brno, která v našem areálu působí,“ řekl Petr Zoufalý, který je zodpovědný za chod centra.

„V současné době je naším největším problémem nedostatek fotbalových branek o rozměru pět na dva metry. Vzhledem ke kapacitě centra, kdy ve stejný čas může mít tréninkovou jednotku na třech hřištích až šest mládežnických družstev, což se mnohdy skutečně stává, je z hlediska vybavenosti nutností disponovat alespoň deseti fotbalovými brankami. Z tohoto nutného počtu disponujeme osmi brankami, jejichž stav je nevyhovující,“ upřesňuje Zoufalý.

Čtyři branky mají v Ivanovicích zcela nevyhovující, protože jsou těžké a se špatným těžištěm. „Proto se musejí kotvit a zatěžkávat. Další čtyři branky máme hliníkové, ze kterých lze dvě označit za vyhovující, avšak další dvě jsou prakticky již neopravitelné a jsou určeny k likvidaci,“ dodává dále vedoucí centra.

Novými brankami nahradili v Brně dvě nejtěžší a nestabilní branky, které vyřadili. „Situace ohledně bezpečnosti se zlepšila. Abychom ale mohli mladým fotbalistům poskytnout tréninkové jednotky či zápasy s bezpečnými brankami, pořád nám čtyři páry chybí.“ 

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku