Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
ffff

Foto: Skončil turnus E.ON Fotbalové školy pro kategorii U9

Ve středu 29. července skončil druhý turnus E.ON Fotbalové školy 2015. Účastníci kategorie U9 se po denním programu rozloučili s trenéry na slavnostním zakončení, kterého se zúčastnil i jeden z velkých talentů české kopané Ondřej Karafiát.

I v závěrečný den kempu čekaly na hráče a hráčky dvě tréninkové jednotky. „Dopolední část byla určena na herní prvky jako výběr místa a zpracování míče při hře. Dále pak obsahovala dovednostní soutěže - přesnost dlouhé přihrávky vzduchem, přesnost přihrávky, vedení míče a časovaná přihrávka,“ uvedl organizátor školy a trenér Václav Hrabík.

A právě tyto dovednostní soutěže zná velmi dobře nadaný bek a v současnosti hráč SK Dynamo České Budějovice Ondřej Karafiát, který na jihu Čech hostuje z AC Sparta Praha. Ve 12 letech se zúčastnil celosvětové dovednostní soutěže v anglickém Manchesteru, kterou vyhrál. „Jsou to samozřejmě krásné vzpomínky,“ říká.

V rámci slavnostního zakončení školy došlo i k besedě s Ondrou, při které se děti ptaly na mnoho otázek. Asi nejzajímavější ale zazněla od jednoho z tatínků, kterého zajímalo, kde Ondra vzal svou šikovnost. Jestli to bylo v rámci týmových tréninků nebo jinde. „Od mala mě rodiče dávali na individuální tréninky, kde jsem se toho hodně naučil. I dnes si po tréninku jdu třeba ještě kopat standardní situace nebo dělám jiné doplňkové věci,“ odpověděl Karafiát.

Odpolední část dne patřila Turnaji mistrů. „Je to turnaj dvojic, ve kterém se v krátkých časových úsecích hraje několik zápasů současně a vítězové postupují až do nejlepší skupiny. Z ní pak na konci tréninku vzejde vítěz turnaje,“ upřesnil Hrabík. „Protože jsme měli hodně týmů, udělali jsme dva turnaje.“

Vítězem jedné části byl tým ve složení Václav Jůn a František Suchánek. Druhý turnaj vyhrála dvojice David Rychlý a David Votřel. Soutěžilo se také v E.ON Fotbalovém parku na speciálních fotbalových pomůckách. „Zde byli nejšikovnější Daniel Kohout a Adam Brandejs,“ upřesnil hlavní trenér turnusu Michal Novák. Turnaje v kruhových arénách vyhráli Jakub Vaněk a Denis Boguaj.

Poslední soutěže se konaly ve florbale a stolním tenise, který ovládli Vojtěch Bíško a Miroslav Podroužek. I florbal byl rozdělen na dva turnaje a vítězem se staly týmy ve složení Boguaj, Stropek, Brandejs, Uhlík a Podroužek, a pak také družstvo složené z Vaňka, Koudelky, Buchara a Strašíkové.

Fotogalerie ze slavnostního zakončení školy je zde.

 
 
 
 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku