Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
Monaco_City_001

Zájezd do Monaka vyhrála Slavia Praha

Hlavní cenou Velkého finále turnaje E.ON Junior Cup byl zájezd od Monaka za ambasadorem projektu Janem Kollerem. Po čtyřleté dominanci pražské Sparty si cenu vybojovali fotbalové naděje SK Slavia Praha.

Už před turnajem se čekalo, že Slavia i Sparta budou plnit role favorizovaných celků. Velké finále se hrálo 4. - 6. září na energeticky úsporném E.ON Stadionu klubu Malše Roudné za účasti 40 týmů. „Do semifinále se kromě Sparty a Slavie probojovala také Viktoria Plzeň a SK Sigma Olomouc,“ uvedl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

Slavia se v semifinále utkala se Spartou a v nejhezčím zápase turnaje vyhrála po boji 8:5. „V průběhu hry Slavia vedla, ale Sparta srovnala na 5:5. Sešívaní rozhodli až v závěru druhého poločasu,“ dodal Pagač. Ve finále pak Slavia zdolala Viktorii Plzeň 8:1. „Výsledek je sice jednoznačný, ale herně to tak nebylo. Plzeň udělala za poslední rok obrovský pokrok. Zvládli jsme vstup do zápasu, rychle jsme vedli. Kluci z Plzně to pak měli v hlavě, že musí dotahovat a nám to vyhovovalo. Povedlo se nám dát gól z prvních čtyř nebo pěti akcí a to se pak hraje jinak,“ řekl trenér Slavie Přemysl Jakl.

Odměnou pro pražský tým je zájezd na čtyři dny do Monaka za Janem Kollerem. „Kluci během pobytu odehrají přátelské zápasy nebo turnaj a také navštíví šlágr francouzské ligy Monako - Lyon. Jezdí se tam Formule 1, takže klukům ukážeme okruh, královský palác, památky a když vyjde počasí, tak se budeme i koupat v moři. Těším se na to a rád kluky provedu,“ dodal Jan Koller.

Slavia navíc za vítězství zavedene reprezentaci do kvalifikačního utkání Česko – Turecko, které se uskuteční 10. října.

Foto: wikipedia.com

 
 
 
 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku