Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
IMG_2942

David Linger: Na postup jsme pomýšleli a na Velké finále se připravíme

SK Líšeň uspěl na kvalifikačním turnaji E.ON Junior Cupu v Kostelci na Hané. Brněnský tým vyhrál superfinále s Prostějovem po penaltovém rozstřelu a v září se představí na Velkém finále v Roudném u Českých Budějovic. „Pár kluků mělo slzičky v očích a penalty jít kopat nechtělo. Nakonec všichni dali a dobře to dopadlo,“ hodnotil dramatický závěr turnaje vedoucí mužstva David Linger.

Líbil se vám turnaj?
Ano. Organizace turnaje byla perfektní.

A co hra vašeho týmu?
Dařilo se nám už v základních skupinách, kde naši kluci hráli dobře kombinačně i individuálně. O tom hovoří i výsledky. Obdrželi jsme jen tři branky a měli hodně vysoké skóre.

V nadstavbě jste porazili Kroměříž 3:1 a Rousínov 4:1.
Oba zápasy byly těžší, ale zvládli jsme je a postoupili do Velkého finále. Myslím, že jsme byli fotbalovější.

Zhodnoťte superfinále a penaltový rozstřel.
V superfinále měl Prostějov výhodu, že byl odpočatější. I tak bylo ale vidět, že jsme byli aktivnější a hráli na polovině soupeře. Bohužel jsme naše šance neproměnili. Ke konci jsme nedali gól ani do prázdné branky. Naopak v penaltách se štěstíčko přiklonilo na naší stranu. Penalty byly ošemetné a hlavně dlouhé.

Trénujete pokutové kopy?
Penalty trénujeme tak jednou za tři týdny, když na tréninku děláme krále střelce. Jinak ne.

Kluci se ale trefovali.
Minulý týden jsme byli na turnaji ve Vídni, kde jsme také hráli penalty. Nicméně v Kostelci se kopaly z menší vzdálenosti. Proto se penalty tak dlouho proměňovaly. Od nás poslední čtyři kluci nechtěli kopat. Měli obavy a slzičky v očích. Nakonec to dobře dopadlo a všichni gól dali.

Byl postup na Velké finále váš cíl?
Pomýšleli jsme na to, ale byl to spíše takový sen. Soupeři byli kvalitní, takže nakonec jsme spokojení a jsme rádi, že se nám podařilo superfinále vyhrát. 

S čím na Velké finále pojedete?
V ročníku 2005 máme hodně kluků. Kádr tvoří 22 hráčů, takže budeme připraveni. Výkonnost sice bude u dalších hráčů malinko nižší, ale je čas, takže se připravíme, abychom byli rovnocenný soupeř. Máme konfrontaci se Sigmou Olomouc, Baníkem Ostrava a Zbrojovkou Brno, se kterými hrajeme vyrovnané zápasy. Nechceme skončit na chvostu. Naopak chceme hrát důstojnou roli. Nejsme sice klub, který si hráče z okolí vybírá a stahuje, ale chceme si finálový turnaj užít. 

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku