Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
K_Vary

Domácí Karlovy Vary postup neuhrály. Raduje se Ostrov

Pět týmů pomýšlelo na postup z karlovarského kvalifikačního turnaje do Velkého finále E.ON Junior Cupu. Postup si vybojovali desetiletí fotbalisté FK Ostrov.

Baník Sokolov, FK Ostrov, FK Skalná, TJ Spartak Horní Slavkov a domácí Buldoci Karlovy Vary. Všechna tato mužstva patřila mezi favority turnaje v Karlových Varech, kde se hrálo vůbec poprvé. „E.ON Junior Cup je fotbalový turnaj pro hráče do 10 let a v letošním roce se hraje 11. ročník,“ uvedl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

Turnaj se hrál systémem základních a nadstavbových skupin. „Bylo to drama až do konce,“ říká dále Pagač. Například třetí Buldoci Karlovy Vary ztratili na vítěze jen bod. „Je to naše chyba a zamrzí to. Měli jsme to ve svých rukách, ale nedotáhli jsme to. Gratulujeme Ostrovu k postupu,“ řekl trenér Varů Dino Čolič.

„Turnaj se povedl a líbilo se mi, že se hrály při remíze penalty. Pro děti to byl emoční bonus. Někde vzadu v hlavě jsem na postup pomýšlel, ale přijeli jsme si zahrát a postup je další bonus,“ uvedl trenér FK Ostrov Pavel Šťástka, který se spolu se svými svěřenci 4. – 6. září poměří s českou špičkou na Velkém finále E.ON Junior Cupu v Roudném nedaleko Českých Budějovic. „Nikdy jsme na vícedenním turnaji nebyli, takže si to pojedeme užít. Nechceme odkopávat míče, ale po hráčích budeme chtít zpracování a vymyslet hru.“

Nejlepší hráči:
Nejlepší hráč: Patrik Lekeš (FK Skalná)
Nejlepší střelec: Lukáš Valečka (FC Cheb, 12 gólů)
Nejlepší brankář: Martin Beran (SK Buldoci Karlovy Vary)

Konečné pořadí:
1. FK Ostrov
2. FK Skalná
3. SK Buldoci Karlovy Vary
4. FK Baník Sokolov
5. Tatran Kadaň
6. Spartak Chodov
7. SK Dolní Rychnov
8. Slavoj Kynšperk
9. Spartak Horní Slavkov
10. FC Cheb
11. FK Chmel Blšany
12. Jiskra Aš
13. FC Františkovy Lázně
14. Jiskra Hazlov
15. Lokomotiva Karlovy Vary
16. Star Karlovy Vary

Kompletní výsledky

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku