Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
ejc_14_hulin

E.ON Junior Cup pokračuje v Novém Městě nad Metují

Do Královéhradeckého kraje zavítá v pátek 1. května fotbalový turnaj pro hráče do 10 let E.ON Junior Cup. Hrát se bude o postup na Velké finále, kterého se v září zúčastní až 40 týmů.

E.ON Junior Cup se v roce 2015 hraje pojedenácté a v Novém Městě nad Metují se začne v 9 hodin. Konec turnaje bude kolem 16:00. Přihlášeno je 20 týmů, které byly rozlosovány do čtyř skupin po pěti týmech. „Největší favorit je pro mě Hlinsko. Černým koněm bude domácí Nové Město nad Metují,“ uvedl za pořadatele Jan Baldrych.

„Pro Nové Město bude turnaj velkou událostí. Věříme, že napomůže propagaci fotbalu a přiláká další malé fotbalisty do našeho klubu. Doufáme, že nám vyjde počasí a všichni si turnaj ve svátek maximálně užijí,“ dodal Baldrych.

Turnaje se kromě FC Hlinsko a domácího MFK Nové Město nad Metují dále zúčastní FK Jaroměř, FK Nová/Stará Paka, TJ Sokol Třebeš, TJ Sokol Stěžery, FK Černilov, RSCM Rozkoš, MFK Trutnov, TJ Sokol Libáň, FC Nový Hradec Králové, TJ Spartak Police nad Metují, FK Náchod, TJ Červený Kostelec, FC Spartak Rychnov nad Kněžnou, AFK Častolovice, FK Kostelec nad Orlicí, TJ Velké Poříčí, FKM Javorka a FK Dvůr Králové nad Labem.

Návštěvníci turnaje se mohou po celý den těšit na bohatý doprovodný program. „Přivezeme nafukovací hřiště pro rodiny, kruhovou klec, skákací hrad a atrakce z našeho fotbalového parku,“ řekl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

E.ON Junior Cup má za sebou první kvalifikační turnaj, který hostil Kostelec na Hané. Postup Na Velké finále si z Olomouckého kraje vybojovala brněnská Líšeň a i z Nového Města nad Metují postoupí jeden tým. Velké finále se uskuteční 4. – 6. září v Roudném u Českých Budějovic.

„Počítáme, že 16 týmů si vybojuje nominaci na kvalifikačních turnajích. Další mužstva od nás dostanou automatickou pozvánku a budou to týmy s ligovou příslušností,“ dodal Pagač. Mezi jistými účastníky nechybí AC Sparta Praha, SK Slavia Praha či  FC Baník Ostrava a FC Viktoria Plzeň.

Losování turnaje v Novém Městě nad Metují:

 

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku