Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
rymarov_hlucin

Hlučínu to napodruhé vyšlo a těší se z postupu

Po neúspěchu v úvodním kvalifikačním turnaji v Kostelci na Hané se desetiletí fotbalisté FC Hlučín vydali do Rýmařova, aby se ještě jednou pokusili postoupit na Velké finále. A to se jim podařilo. Ve finále smetli Juventus Bruntál osmi góly.

 „Favoritem pro mě je FC Hlučín, kde dlouhodobě pracují dobře s mládeží a jelikož se u nás hraje na dvě hřiště, myslím, že právě oni budou mít nejvyrovnanější tým,“ říkal před turnajem za pořadatele Kamil Furik. A měl pravdu. Hlučín po celý turnaj nepoznal hořkost porážky a po výsledcích 5:0, 4:0, 13:0, 6:2, 3:0, 4:1 a 14:0 suverénně vyhrál základní skupinu.

„Ve čtvrtfinále pak porazil Tělovýchovnou jednotu Spartak Budišov nad Budišovkou 7:1 a v semifinále Slavoj Olympii Bruntál 5:1,“ upřesnil Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON. Ve finále se Hlučín střetl s dalším týmem z Bruntálu – KMS Juventus. V Rýmařově se hrálo systémem 2x 5+1 a po součtu obou hřišť se zastavilo skóre na 8:1. Celkem pak skóre Hlučínských skončilo na metě 69:6. Kompletní výsledkový servis je zde.

„Kvalifikace v Rýmařově byla kvalitně obsazena i připravena. Pořadatelé odvedli dobrou práci. Jen počasí nám nevyšlo. Při systému na dvě hřiště se projeví, jak kvalitní kluci jsou. V turnaji jsme neprohráli ani na jednom hřišti, a proto jsme si zasloužili postup na Velké finále,“ řekl k turnaji trenér hlučínského týmu Marcel Fürster, který s týmem v září pocestuje na jih Čech. „Na závěrečný turnaj zkusím kluky připravit co nejlépe, jak to půjde. O umístění se popereme. Je to ale právě o klucích, ať si zahrají pěkný fotbal.“

Velké finále se uskuteční 4. – 6. září v Roudném nedaleko Českých Budějovic a Hlučín je 28. týmem, který má jistou nominaci. „Celkem se na turnaji představí až 40 týmů,“ dodává Pagač. Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Lukáš Matuška (Slavia Orlová - Lutyně). S 16 góly si cenu pro kanonýra vystřílel Ladislav Janáč (Břidličná) a nejlepším brankářem se stal Jan Matlák (Slavoj Olympia Bruntál).

Konečné pořadí:
1. FC Hlučín
2. KMS Juventus Bruntál
3. TJ Kovohutě Břidličná
4. Slavoj Olympia Bruntál
5. FK Slavia Orlová – Lutyně
6. TJ Jiskra Rýmařov
7. TJ Spartak Budišov nad Budišovkou
8. FK Stará Bělá
9. SK Brušperk
10. TJ Sokol Stará Ves
11. Frýdlant nad Ostravicí
12. TJ Sokol Starý Jičín
13. TJ Raduň
14. TJ Sokol Rybí
15. SK Slávie Třebovice
16. SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku