Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
IMG_7599

Informace k termínům E.ON Junior Cupu 2016

V letošním roce se uskuteční 12. ročník fotbalového turnaje pro děti do 10 let - E.ON Junior Cup. Opět se bude hrát systémem kvalifikačních kol a Velkého finále.

„V současné době finalizujeme vše potřebné, abychom mohli vydat seznam míst, kde se bude hrát. Během února budeme vědět podrobnosti,“ uvedl Marek Pagač, marketingový manažer energetické skupiny E.ON. Jisté je, že se bude hrát 10 regionálních kol, ze kterých se bude postupovat do Velkého finále. To se uskuteční na energeticky úsporném E.ON Stadionu v Roudném u Českých Budějovic 2. - 4. září.

„Do Velkého finále pozveme ligové týmy napřímo, takže v kvalifikaci nebudou sebírat místa menším oddílům,“ dodává Pagač s tím, že pro rok 2016 bude velká změna v herním systému. „Po konzultaci s odborníky se vracíme k systému 7+1 na jednom hřišti. Pro menší kluby to bude výhoda, protože nemusí řešit minimální počet hráčů pro systém 2x 5+1. Tady budou limity stanovené tak, že minimální počet hráčů v týmu bude osm, maximální pak 12.“

Kvalifikační kola se budou hrát jednotným systémem, kdy do každého turnaje nastoupí 24 mužstev. Hrát se bude pod heslem Česko hraje E.ON Junior Cup v termínu 18. a 19. června. „Tyto termíny by se měli trenéři přípravek zapsat do diáře. Přihlašování týmů bude spuštěno po zveřejnění seznamu míst, kde se kvalifikace odehrají,“ dodal Pagač.

 

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku