Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
trebon_1

Lokomotiva České Budějovice uspěla v Třeboni a zahraje si Velké finále E.ON Junior Cupu

Turnaj desetiletých fotbalových nadějí E.ON Junior Cup se naposledy v rámci kvalifikace uskutečnil na jihu Čech. V sobotu 13. června hrálo 16 mužstev v lázeňské Třeboni.

Na zrekonstruovaném stadionu Hliník se hrálo za velkého vedra a po základních skupinách si postup uhráli hráči FK Slavoj Český Krumlov, FC Svratka Brno, TJ Sokol Jindřichův Hradec a TJ Lokomotiva České Budějovice. „Hrálo se systémem 5+1 na jednom hřišti a bylo vidět, že na závěrečné boje trenéři nasadili nejlepší hráče, které měli k dispozici. Moc se nestřídalo,“ řekl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

Do finále se probojovali po penaltách hráči Lokomotivy, kteří zdolali Český Krumlov a Jindřichův Hradec, který porazil Brno 1:0. Po výborném začátku finálového utkání rychle Českobudějovičtí vedli o tři góly a prakticky rozhodli o postupu na Velké finále. „Lokomotiva hrála už ve Větrovech, ale tam jí postup unikl,“ dodal Pagač. Jindřichův Hradec sice dokázal v závěru snížit, ale nakonec prohrál 2:4.

„Kluky musím pochválit. Turnaj odehráli velice dobře, spolehlivě a hlavně bojovně. To se mi líbilo. V semifinále to sice bylo drama, ale penalty jsme zvládli. Ve finále nám pomohl dobrý začátek. Jsme spokojení. Jeli jsme pro postup, který máme. Na Velkém finále budeme chtít uhrát co nejlepší umístění,“ řekl trenér Lokomotivy Pavel Maruška.

„Děkuji všem hráčům za předvedené výkony. Viděl jsem krásné zápasy a poděkování patří i divákům a pořadatelům. Uvidíme, jak si Lokomotiva povede v září na Velkém finále,“ dodal oblastní manažer energetické skupiny E.ON Miloš Morávek, který předával týmům věcné ceny.

Velké finále se uskuteční 4. – 6. září v Roudném nedaleko Českých Budějovic. Postupující týmy z kvalifikačních turnajů doplní týmy s ligovou příslušností, mezi kterými nebudou chybět AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FK Baumit Jablonec či FC Baník Ostrava a FC Viktoria Plzeň.

Fotogalerie je zde. Kompletní výsledkový servis je zde.

Nejlepší hráči turnaje:
Nejlepší hráč:
Matyáš Poturnay (Tatran Lomnice nad Lužnicí)
Nejlepší střelec: Dominik Dudy (Lokomotiva České Budějovice – 14 gólů)
Nejlepší brankář: Michal Štěpánek (FC Svratka Brno)

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku