Pokračovat

Eon 2

Matěj Bjaček hrál Velké finále a vyhrál super ceny

V rámci Velkého finále E.ON Junior Cupu 2015 probíhalo také mnoho soutěží. V soutěži, do které partner turnaje Puma dal exkluzivní kopačky, tipovali soutěžící počet hráčů na Velkém finále a také váhu kopaček. Soutěž vyhrál desetiletý Matěj Bjaček.

Matěji, užil sis Velké finále E.ON Junior Cupu?
Velké finále bylo vážně super.

Co vůbec říkáš na turnaj?
Na tak velkém turnaji jsem byl poprvé. Zahráli jsme si fotbal i s týmy, se kterými se moc často nepotkáváme. Já jsem se nejvíc těšil na týmy z Monaka. Taky bylo bezva, že se v pauzách mezi zápasy dala dělat spousta zajímavých věcí. Turnaj se vážně povedl. Škoda, že je určený jen pro hráče do 10 let, takže se ho už nebudu moct příští rok zúčastnit.

Zkusil sis také doprovodný program?
Vyzkoušel jsem si všechno, ale nejvíc se mi líbil fotbal v nafukovacích koulích. To byla fakt legrace.

Za který tým jsi hrál a dal jsi nějaké góly?
Hrál jsem za tým FK Jablonec a na turnaji jsem dal čtyři góly. Radost jsem měl nejvíc z gólů, které jsem dal Monaku a pak Slavii.

Co hraješ za post?
Na turnaji jsem hrál hlavně na postu levého obránce a občas i v záloze.

Líbily se ti ceny od Pumy?
Byl jsem hrozně překvapený, že jsem vyhrál. Myslel jsem, že si ze mě mamka dělá legraci. Ty super kopačky se bohužel v mojí velikosti nedělají, ale vlastně mi to tak moc nevadí. Dostal jsem místo toho spoustu věcí, které můžu využít na fotbalových trénincích, ale třeba i na tenise.

Co vše jsi dostal?
Dostal jsem sportovní soupravu, kraťasy, tričko, míč, sálovky a batoh.

Vyhrál jsi to v soutěži v rámci Velkého finále. Byla těžká?
Ani se mi moc těžká nezdála, bylo to spíše o štěstí a rychlosti.

Jak jsi přišel na odpovědi?
Váhu kopaček jsem našel na internetu a počet hráčů na Velkém finále jsem si zkusil tipnout. Mělo být 40 týmů s maximálně 16 hráči, což je 640, ale s mamkou jsme si říkali, že třeba všechny týmy nedorazí v plném počtu, tak jsem dal číslo 636.

Máš fotbalový vzor?
Mým fotbalovým vzorem je Bořek Dočkal ze Sparty a pak James Rodrígues, který hraje za Real Madrid.

Kde bys chtěl hrát?
Moc bych si přál hrát jednou za nějaký klub v české nejvyšší fotbalové soutěži, ale to je ještě strašně daleko.