Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
votice

Meteor Praha vrátil Rokycanům v rozhodujícím zápase porážku a postoupil do Velkého finále

Po neúspěšném pokusu o postup na domácím turnaji vyrazili desetiletí fotbalisté Rokycan na kvalifikační turnaj E.ON Junior Cupu do Votic. Po výborně zvládnuté základní skupině ale narazili ve finále na Meteor, který jim po výhře 3:1 zhatil plány.

Oba soupeři se utkali již v základní skupině, kde Rokycany vyhrály 1:0. Následně pak Západočeši zdolali Ratměřice 3:1, Čechtice 4:1 a Ďáblice 4:2. Pouze s Benešovem prohráli 0:1. V semifinále pak vyřadili domácí Votice 4:1. Meteor Praha porazil ve skupině Ratměřice 1:0, Benešov 3:2, Čechtice 4:1 a Ďáblice 3:0.

„E.ON Junior Cupem jsme zakončili letošní sezonu a jak se ukázalo, bylo to dobré rozhodnutí. Hned v prvním zápase nás čekal jeden z favoritů - Kohouti z Rokycan. Ve vyrovnaném zápase se štěstí přiklonilo na stranu soupeře a zápas jsme prohráli 0:1. V dalším utkání jsme narazili na sousedy z Prahy 8, na mužstvo Ďáblic, které jsme porazili 3:0 a nastartovali tím cestu k celkovému vítězství v turnaji,“ uvedl trenér Meteoru Petr Dvořák.

„Po obědě nás čekalo semifinále s Motorletem a od úvodu to byl vyrovnaný zápas. Bylo jasné, že moc gólů padat nebude, protože obě mužstva se spíše soustředila na to, aby nedostala rychlý gól. V polovině zápasu se to ale zlomilo a my z ojedinělé šance nebo spíše střely dokázali vstřelit vítězný gól. Ke konci zápasu nás Motorlet  přitlačil před naši branku, ale vstřelit gól se mu už nepodařilo,“ dodal dále kouč vítězného týmu.

Ve finále se pak Meteor znovu utkal s Rokycany a do zápasu vstoupil špatně. „Ve třetí minutě se Rokycany ujaly vedení a výhra se nám vzdalovala. Naštěstí jsme dokázali rychle vyrovnat a přidat ještě jeden gól, takže v polovině zápasu jsme vedli. Kohouti z vývoje zápasu byli asi trochu zaskočeni a kupili jednu chybu za druhou. Právě díky jedné z nich, potažmo gólmana, jsme tři minuty před koncem dokázali vstřelit gól na 3:1 a pojistit si tak vítězství,“ upřesnil průběh finále Dvořák. „Těšíme se na Velké finále, kterým odstartujeme sezonu 2015/2016.“ 

Velké finále se uskuteční 4. – 6. září v Roudném nedaleko Českých Budějovic a postupující týmy z kvalifikačních turnajů doplní týmy s ligovou příslušností, mezi kterými nebudou chybět AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FK Baumit Jablonec či FC Baník Ostrava a FC Viktoria Plzeň.

Kompletní výsledkový servis je zde.

Individuální ceny:
Nejlepší hráč:
David Budil (SK Votice)
Nejlepší střelec: Alexander Dascal (Motorlet Praha – 10 gólů)
Nejlepší brankář: Jan Kaucký (Meteor Praha)

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku