Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
Boskovice_zapas

Mezinárodní E.ON Junior Cup v Boskovicích vyhrály slovenské Levice

Dva zahraniční týmy zpestřily svou účastí kvalifikační turnaj E.ON Junior Cup v jihomoravských Boskovicích. Z pětadvaceti týmů si postup vybojoval domácí celek.

Boskovice mají se zahraničními týmy spřátelenou družbu a díky tomu se na turnaji představil výběr školy ze slovenských Levic a Rawa Mazowiecka z Polska. „Oba zahraniční kluby ale startovaly bez možnosti postupu na Velké finále,“ upřesnil Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

Levice si na turnaji počínaly velmi dobře a využily svých hráčských kvalit v aktuálním školním ročníku. Ze základní skupiny bez problému postoupily do nadstavbové skupiny o 1. – 5. místo. V posledním utkání dne hrály s domácími Boskovicemi a vítěz duelu měl zajištěn pohár pro první místo. Slováci poctivou hrou nedali domácím moc příležitostí a sami využili tři šance. Triumf slavili po výhře 3:0. Druhý zahraniční účastník – Rawa Mazowiecka – obsadil 16. místo.

„Musím pogratulovat organizátorům za velmi pěkný turnaj. Nakonec jsme hráli s domácími takové malé finále. Hra byla vyrovnaná, ale na rozdíl od soupeře jsme dokázali naše šance proměnit,“ řekl trenér Levic Ladislav Gubík.

„Bylo to super a vyšlo i počasí. Kluci si dobře zahráli. Slováci nebyli lepší po fotbalové stránce, ale byli silovější. Bohužel nemáme tak velkou základku, ale kluky musím pochválit. Hráli dobře,“ uvedl trenér FC Boskovice Marek Čejka, kterého s týmem čeká v září cesta na Velké finále do Roudného u Českých Budějovic. „Na Velké finále nepojedeme pro výsledek, ale pojedeme si to užít.“

Boskovice sice kvůli prohře skončily nakonec třetí, ale i tak se mohly těšit z postupu na závěrečný turnaj. „Druhá byla brněnská Líšeň, která ale měla postup jistý díky vítězství na turnaji v Kostelci na Hané,“ upřesnil Pagač.

Kompletní výsledkový servis je na http://bit.ly/1JPKijo. Fotogalerie je na http://bit.ly/1GKIlys.

Individuální ceny:
Nejlepší hráč: František Čejka (FC Boskovice)
Nejlepší brankář: Rostislav Veselý (Zbrojovka Brno)
Nejlepší střelec: Dominik Surovec (Hrušovany)

Konečné pořadí:
1. Levice (Slovensko)
2. SK Líšeň
3. FC Boskovice
4. Tatran Kohoutovice
5. Zbrojovka Brno
6. TJ Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou
7. Starý Lískovec
8. ČAFC Židenice 2011
9. FŠ Třebíč
10. Slovan Rosice
11. Novosedly
12. FK Kunštát
13. FC Kuřim
14. Sokol Dobšice
15. SK Jedovnice
16. Rawa Mazowiecka (Polsko)
17. Bystřice nad Pernštejnem
18.FK Blansko
19. Sokol Hrušky
20. Malá Haná Knínice
21.Sokol Lipovec
22. AFK Letovice
23. Olympia Ráječko
24. Sokol Benešov
25. Žijeme hrou
 

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku