Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
gilching_2015

Mezinárodní turnaj se zvučnou účastí bude letos mít 21. ročník

Velká tradice se nese k turnaji E.ON Junior Cup v německém Gilchingu. V městečku nedaleko Mnichova se hraje halová kopaná a účast je každý ročník hodně pestrá. Mezi pravidelnými účastníky nechybí FC Bayern Mnichov, SV Stuttgarter Kickers, Mnichov 1860, 1. FC Kaiserslautern či TSV Bayer 04 Leverkusen. Na turnaj jezdí také rakouské, švýcarské a francouzské týmy. Nominaci si získávají i nejlepší týmy z českého E.ON Junior Cupu.

V roce 2015 se v Gilchingu uskuteční 21. ročník a hrát se bude 21. a 22. listopadu. Kromě německých mužstev by se na turnaji měly ukázat i týmy z dalších zemí - Rakousko, Francie a Švýcarsko. Česká republika do Německa vyšle pravděpodobně dva výběry a pořadatelé se pokusí zajistit i další zahraniční soupeře.

Uplynulý rok oslavili v Gilchingu kulaté 20. výročí. Turnaj vyhrál VfB Stuttgart, který se finále zdolal TSV Mnichov 1860 4:0. Českou republiku reprezentovali dva nejlepší týmy Velkého finále E.ON Junior Cupu - AC Sparta Praha a SK Slavia Praha. Českým nadějím se ale turnaj příliš nepovedl. Z 18 výběrů skončila Slavia na 11. místě. Sparta v duelu o umístění nestačila na FC Augsburg 2:5 a skončila čtrnáctá.

Historický přehled turnaje v Gilchingu připravujeme a bude zveřejněn do konce dubna 2015.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku