Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
fk_pardubice

Mladíci FK Pardubice potvrdili roli favorita a postoupili na Velké finále

Ve svátek 1. května hostily Lázně Bohdaneč druhý kvalifikační turnaj E.ON Junior Cupu, který je určen pro fotbalisty do deseti let. Do areálu se sjelo 16 týmů a Pardubičtí ve finále přejeli MFK Chrudim 7:0.

Jak se postupně ukázalo, tak jenom jeden tým mohl FK Pardubice ohrozit v cestě za postupem na Velké finále. Chrudimský tým se ukázal jako silný protivník, když se Pardubickým postavil už v základní skupině. Zápas patřil herně Pardubicím, ale gólově skončil nerozhodně – 2:2.

Pardubice v základní skupině zdolaly jak Chvaletice, tak i Řečany nad Labem bez sebemenších problémů a kráčely za postupem z prvního místa. Pak se jim postavila Chrudim a čekalo se, jestli je dokáže zaskočit. Pardubice byly favoritem již před turnajem a jejich „hladká jízda“ se očekávala.

Chrudim ale dokázala překvapit a i když byla pod tlakem, uhrála s favoritem remízu 2:2. Postup do čtvrtfinále byl pro ní odměnou a díky dalším výhrám se posléze dostala až do finále. V něm ale hráči Pardubic nedali Chrudimi sebemenší šanci a rychlými dvěma góly udali ráz zápasu.

 Ve finále se Chrudim prosadit nedokázala a nakonec odešla s přídělem sedmi branek. Desetileté naděje Pardubic vyhrály 7:0 a postoupily na Velké finále, které se odehraje 4. – 6. září v Roudném u Českých Budějovic. Zde by se mělo během tří dní utkat až 40 týmů.

„Kvůli marodce jsme měli menší počet hráčů. Na druhou stranu to ale nikdy s počtem nepřeháníme a snažíme se nechávat hrát hráče různých úrovní. Pak se občas stává, že nám ke konci turnaje docházejí síly, což byl jeden z hlavních důvodů finálové porážky,“ uvedl trenér Chrudimi Radek Jonáš.

„Zápasy s Pardubicemi jsou vždy hodně vyhecované. Hráči už to vnímají, o rodičích nemluvě. Někdy vyhrajeme my, někdy soupeř. Na Velké finále postupuje jeden tým a pro Pardubice je to lepší, protože mají vlastní autobus,“ dodal s úsměvem Jonáš.

„Na turnaj jsme jeli s jediným cílem, a to postoupit do Velkého finále. Jiné umístění by pro nás bylo zklamáním. Ovšem určitě jsme nechtěli nic podcenit. Soupeře, kteří proti nám nastoupili, dobře známe, stejně jako oni znají nás. Bylo otázkou, zda využijeme své herní kvality,“ uvedl trenér FK Pardubice Ladislav Slezák.

„Často nás sráželo neproměňování vyložených šancí. Zejména pak v semifinále, kde jsme prohrávali téměř celý zápas, a to se nám málem stalo osudným. Finále s Chrudimí jsme zvládli výtečně. Soupeře jsme zmrazili hned v úvodu rychlými góly a zápas pak udrželi v tempu. Finále bylo naším nejpovedenějším zápasem. Velmi nás těší, že kluci předvedli kvalitní fotbal a nyní se už všichni těšíme na Velké finále,“ dodal Slezák.

FK Pardubice turnaj odehrály v sestavě Martin Fidrhel, Jan Vondrouš, Filip Kožený, Michal Franc, Ondřej Metelka, Marek Halda, Bořek Procházka, Jakub Kvapil, Artur Brož, Jan Flaška, Vojtěch Divišek, Štěpán Dusil.

Výsledky z turnaje naleznete na http://bit.ly/1c3ILaZ.

Finále:
FK Pardubice – MFK Chrudim 7:0. Branky: Flaška 3, Kvapil 2, Divišek, Vondrouš.

Celkové pořadí turnaje:
1. FK Pardubice
2. MFK Chrudim
3. TJ Skřivany
4. Jiskra Ústí nad Orlicí
5. SK Vysoké Mýto
6. FK Zenit Čáslav
7. SK Nemošice
8. TJ Přelovice
9. Baník Chvaletice
10. SK Holice
11. Chlumec nad Cidlinou
12. SK Lázně Bohdaneč
13. FK Přelouč
14. SK Řečany nad Labem
15. Paramo Pardubice
16. Slovan Pardubice

Nejlepší hráči:
Nejlepší hráč:
Filip Kaiser (MFK Chrudim)
Nejlepší střelec: Jakub Kvapil (FK Pardubice, 8 gólů)
Nejlepší brankář: Martin Loukota (SK Vysoké Mýto)

Autor foto: http://bit.ly/1IeGTsv

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku